معرفی بهترین محصولات

ویو مو چیست ؟

ویو مو چیست؟

ویو مو چیست ؟  ویو مو به عمل حجم دادن و موج دار کردن مو می گویند که باعث درشت شدن ساقه مو می شود. این کار با کمک ابزار و دستگاه های مختلفی امکان پذیر است که کار موج دار کردن ساقه مو را راحت تر می کنند.

امروزه علم و تکنولوژی با سرعت زیادی رو به پیشرفت و ترقی است و هر روز موجی از محصولات کاربردی و جدید تولید و عرضه می شوند. هر کدام از این محصولات در جایگاه خود می توانند موثر واقع شوند و گره ای از کار ما باز کنند. لوازم برقی آرایشی هم جزء این دسته از محصولات هستند که هر روز انواع مختلفی از آن وارد بازار می شود و می تواند زیبایی و جذابیت ظاهری افراد را چند برابر کند.

لوازم برقی آرایشی انواع مختلفی دارد که در منزل یا آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد زیادی و مفیدی دارند. لوازمی مثل سشوار ، بابلیس ، اتو مو ، مو بر های برقی ، اصلاح صورت برقی ، دستگاه های ویو مو و غیره.

یکی از لوازم برقی آرایشی دستگاه ویو مو است. این وسیله کار آرایش موها را بسیار سریع و راحت تر می کند.

در این مقاله می آموزید که ویو مو چیست و چه دستگاه هایی برای ویو مو مناسب است. در انتها هم روش ویو کردن مو به صورت ساده را فرا می گیرید.

دستگاه ویو مو چیست ؟

دستگاه ویو مو چیست؟دستگاه ویو مو چیست و برای چه مصارفی کاربرد دارد؟ اگر دوست دارید به موهای تان حالت های مواج یکدست و زیبا بدهید اما بلد نیستید یا وقت و حوصله اش را ندارید تا حالت دلخواه را در موها به وجود آورید یا بالعکس بسیار حرفه ای هستید و به ابزاری جهت خلق هنری جدید و منحصر به فرد نیاز دارید ، پیشنهاد می کنیم ویو مو با دستگاه را امتحان کنید. دستگاه‌ هایی که برای این کار وجود دارد در کوتاه ترین زمان بهترین و زیباترین حالت و موج ها را در موها به وجود می آورند.

ویو مو به موها حجم می دهد و به همین دلیل برای حالت دادن موهای کم پشت و نازک بسیار مناسب است. همچنین هنگام شینیون مو می توان موها را ویو کرد و حجم داد و اصطلاحا مو را به صورت پوش خورده در آورد. به دلیل مزایای ویو مو امروزه دستگاه های ویو با برند های متنوعی روی کار آمده اند. با کمک دستگاه ویو مو می توانید به موهای خود حالت های زیبایی بدهید و موج هایی کاملا یکنواخت و منظم ایجاد کنید.

‏قبل از ویو مو و انتخاب دستگاه باید ببینید بیشتر تمایل دارید چه موج هایی با چه اندازه هایی به موهای ‌تان بدهید و بعد براساس آن بهترین انتخاب را داشته‌ باشید.

انواع مدل ویو مو

ویو مو بر اساس اندازه به سه دسته تقسیم بندی می شود:

ویو مو ریز

ویو مو ریزاز آنجایی که موی ویو شده با دستگاه ویو مو ریز شباهت بسیاری به شاخه های ریس ریس روی گیاه ذرت دارد، به این مدل ویو مو، ویو ذرتی هم گفته میشود.
ویو مو ریز برای حالت دادن به موها برای انجام شینیون هایی زیبا و حرفه ای می باشد. مخصوصاً اگر موها کم پشت و بی حالت باشند استفاده از این دستگاه می تواند ساقه موها را درشت تر کند و به آنها حجم بدهد.

ویو مو ریز موها را به صورت پوش خورده در می آورد. در گذشته برای پوش دادن موها، آنها را به صورت برعکس شانه می کردند اما امروزه با روی کار آمدن این ابزار عمل پوش و حجم دادن به موها راحت تر شده است.

ویو مو متوسط

ویو مو متوسطویو مو متوسط برای ایجاد فرهایی با اندازه متوسط که تاحدودی از ویو ریز درشت تر هستند، استفاده می شود. این دستگاه هم به موهای کم حجم و مجعد حالت هایی زیبا می دهد و برای انجام شینیون هایی جدید و متنوع کاربرد زیادی دارد. انتخاب بین ویو مو ریز یا ویو مو متوسط به عهده آرایشگر است تا با توجه به مدل مو و شینیونی که می خواهد انجام دهد هر کدام که مناسب تر است، استفاده کند.

ویو مو درشت

ویو مو درشتدستگاه ویو مو درشت برای موهای بلند و صاف کاربرد دارد و با آن می توان فرهایی درشت و پشت سر هم ایجاد کرد. برای انجام مدل های بسته شینیون ویو مو ریز و ویو مو متوسط و برای مدل های باز شینیون ویو مو درشت مناسب تر است. اگر به دنبال این هستید که موهای خود را فر درشت کنید پیشنهاد می کنیم برای ایجاد این حالت شیک و متفاوت از ویو مو درشت استفاده کنید.

ویو ریز بهتره یا درشت ؟

جواب این سوال بستگی به جنس و حجم موهای تان ، سلیقه و مدل مویی که می خواهید روی سر تان پیاده کنید بستگی دارد. مثلا اگر موهای شما کوتاه است ویو درشت چندان جالب نخواهد بود. یا اگر می خواهید روی موهای تان مدل شینیون بسته کار کنید بهتر است ویو ریز استفاده کنید.

تفاوت ویو ریز و درشت به طول موج موها بستگی دارد که طول موج موها را اندازه دندانه های دستگاه ویو مو مشخص می کند. برای ایجاد ویو درشت باید از دستگاه هایی که شیارها یا دندانه های بزرگتر و دورتری دارند و برای ویو ریز از دستگاه هایی که شیارهای ریز و نزدیک تری دارند استفاده کنید.

انواع دستگاه های ویو مو

دستگاه ویو مو در شکل و جنس های متنوع  در بازار موجود است که هر کدام کارایی خاص خود را دارند.

  • شکل صفحه: دستگاه هایی که صفحات آنها مستطیل شکل است برای ویو ریز و ویو متوسط مناسب هستند و آنهایی که صفحات گرد و استوانه ای شکل دارند برای ویو درشت و فر کردن موها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
  • اندازه صفحه: پهنای صفحه به 3 دسته باریک، متوسط و پهن تقسیم می شود که با توجه به اندازه موهایتان می توانید یکی از اینها را انتخاب کنید. اگر موهایی کوتاه دارید دستگاه ویو مو با صفحات باریک و برای موهای بلند کفی پهن مناسب است.
  • اندازه شیارهای صفحه: همانطور که قبلاً هم گفتیم اندازه شیارهای صفحه ویو مو مهم است و بسته به اندازه آن می توان موهایی با ویو ریز ، متوسط و درشت ایجاد کرد.
  • جنس صفحات: جنس روکش صفحات دستگاه های ویو مو معمولا از سرامیک، تیتانیوم و تورمالین می باشد که هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. برای استفاده خانگی اتو مو ویو سرامیکی مناسب است زیرا صفحه سرامیک حرارت را به طور یکسان پخش و آسیب کمتری به موها وارد می کند. برای آرایشگاهها اتو مو ویو تیتانیومی بهتر است چرا که خیلی زود گرم می ‌شوند و حرارت را نیز سریع تر به موها انتقال می دهند. اتو مو تورمالین برای روکش صفحات دستگاه از یک ماده معدنی کریستالی استفاده شده که موها را براق و صاف تر و از وز شدن موها جلوگیری می کند.
  • درجه حرارت: دستگاه ویو مویی بخرید که قابلیت تنظیم دما داشته باشد. برای ویو کردن موها ابتدا باید از حرارت کم شروع کنید در صورتی که جواب نگرفتید درجه حرارت را بالاتر ببرید. معمولا دستگاههای ویو مو بی کیفیت و ارزان دکمه تنظیم درجه حرارت ندارند یا این قابلیت را دارند اما به خوبی عمل نمی کند و موجب سوختگی موها یا حالت نگرفتن آنها می شوند.

راهنمای خرید ویو مو

راهنمای خرید ویو موانواع مدل های دستگاه ویو مو را مورد ارزیابی قرار دادیم. تنوع زیاد مدل ها ممکن است شما را در انتخاب خرید ویو مو دچار سردرگمی کند. از این رو بهتر است قبل از خرید به جنس و اندازه موهایتان نیز توجه کنید. آنگاه خواهید دید که تعداد انتخاب هایتان کمتر می شود و راحت تر می توانید تصمیم گیری کنید.

اگر موهای شما صاف و جنس ضخیمی دارد بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که صفحاتش از جنس تیتانیوم باشد. همچنین بتوانید آن را روی دمای بالا تنظیم کنید تا موهایتان به خوبی حالت بگیرند. برای موهای نازک و صاف دستگاه ویو مو سرامیکی مناسب است تا کمترین آسیب به موها وارد شود. علاوه بر آن بتوانید دما را روی پایین ترین درجه حرارت بگذارید تا موها دچار سوختگی نشوند.

اگر موهایتان فر و ضخیم است باید دستگاه ویو مویی را خریداری کنید که دارای کفی پهن و از جنس تیتانیوم باشد و بتوان آن را روی درجه حرارت بالا قرار داد. برای موهای فر و نازک غالباً خرید ویو مو با صفحات از جنس تورمالین و سرامیک مناسب است و دستگاه باید این قابلیت را داشته باشد که بتوان آن را روی درجه حرارت کم تا متوسط تنظیم کرد.

اگر اندازه موهایتان بلند است می بایست صفحات ویو مو پهن باشد. برای موهای کوتاه نیز صفحات باریک و موهای با اندازه متوسط کفی های متوسط مناسب است.

روش ویو کردن مو با اتو مو صاف

بعضی از افراد که ماهر تر هستند می توانند با کمک اتو مو ساده موهای خود را ویو کنند. در روش ویو مو با اتو مو با دست گرفتن اتو با حالت های خاصی همانطور که در فیلم می بینید، می توان در موها موج ایجاد کرد. البته اندازه موج ها در این روش درشت است و با اتو مو صاف نمی توان موج هایی ریز و تنگ ایجاد کرد.

روش ويو كردن مو با دستگاه ویو

مرحله اول : موهای خود را بشویید و خشک کنید.

قبل از ویو کردن مو مطمئن شوید که موهای تان کاملا تمیز هستند به همین دلیل موهای تان را با شامپو خوب بشویید. برای ویو موها نباید خیس باشند بنابراین حتما موها را خشک کنید. چرا که ویو روی موهای مرطوب تاثیری ندارد.

مرحله دوم: اسپری محافظ مو بزنید.

یک نکته مهم که قبل از ویو مو با دستگاه باید به آن توجه کنید این است که ابتدا به موهای تان اسپری محافظ گرما بزنید تا از آسیب شدید موها در برابر حرارت مستقیم دستگاه ویو حفاظت کند.

مرحله سوم: روش انجام ویو مو

ویو مو چیست

کار با اتو مو ویو دار بسیار ساده است. ابتدا اتو مو ویو را روشن کنید. دمای آن را با توجه به جنس موهای تان تنظیم کنید. اگر موهای شما نازک و آسیب دیده است اتو مو ویو را روی کمترین دما و اگر موهای ضخیم و کلفتی دارید درجه را روی دمای متوسط یا زیاد تنظیم کنید. حال موهای خود را دسته بندی کنید. وقتی اتو مو ویو به درجه دلخواه تان رسید یک دسته مو را بردارید و در بین صفحات دستگاه قرار دهید و ببندید.

بعد از بستن صفحات، شیارها در هم فرو می روند و شکل موج‌ دار صفحات روی مو ایجاد می‌شود. صفحات دستگاه به گونه ای است که به راحتی روی موهای شما حرکت می کند. با استفاده از دسته فنری و قابل انعطاف آن می توانید فشار مورد نیاز برای حالت دادن به موها را انتخاب و موج‌ های یکنواختی را روی مو ایجاد کنید.

در این مقاله به سوال ویو مو چیست و دستگاه ویو مو ، انواع ویو مو و همچنین طرز استفاده از دستگاه ویو مو آشنا شدید. حال می توانید موهایتان را با دستگاه ویو مو زیباتر کنید.

سوالات متداول


قیمت دستگاه ویو مو به جنس دستگاه ، ویژگی ها و امکانات جانبی آن بستگی دارد. شما باید با توجه انتظارات خود از دستگاه و بودجه تان محصول دلخواه را انتخاب و خریداری کنید.

اصولا قیمت ها از رنج پایین شروع می شوند تا قیمت های بسیار بالا. اکثر دستگاه های ویو مو که تنها یک سری دارند و یک عمل را انجام می دهند قیمت پایین تری دارند. اما ویو مو چند کاره که سری های مختلف دارند قیمت بالاتری نیز دارند.


مارک های مختلفی از ویو مو همچون رمینگتون ، ویو مو روزیا ، بابیلیس ، ویو مو مک استایلر ، پرومکس ، ویو مو موزر ، ویو مو اکسیژن و غیره در بازار موجود است که باید به نوع برند، کیفیت و ویژگی های دستگاه ویو مو دقت کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید.


جنس صفحات: جنس کفی ویو مو می تواند سرامیکی ، تورمالین و یا تیتانیومی باشد که برای مصارف شخصی و موهای آسیب پذیر و نازک ویو های سرامیکی بهترین گزینه هستند.

قابلیت تنظیم دما: دستگاهی که میخرید بهتر است قابلیت تنظیم دما داشته باشه تا بتوانید آن را با توجه به ضخامت و جنس موهایتان تنظیم کنید

اندازه صفحات: برای موهای بلندی بهتر است کفی دستگاه پهن و برای موهای کوتاه صفحه باریک مناسب است.


ابتدا موهای خود را دسته بندی کنید. سپس زمانی که اتو مو ویو به درجه دلخواهتان رسید یک دسته مو را بردارید و در بین صفحات دستگاه قرار دهید و ببندید. کمی با دست فشار دهید تا موج های زیبا روی موها پدیدار گردد.


بهتر است که موها خشک باشند چون دستگاه به موهای خیس آسیب بیشتری می‌ رساند. اگر موها خیس بودند ابتدا با سشوار کاملا خشک کنید.


1 دیدگاه در “ویو مو چیست ؟

  1. شیما فیضی گفت:

    برای درست کردن حالت مو هامون خیلی باید به حالت صورت و حجم مو هامون دقت کنیم و با کمک این روش میتونه خیلی بهمون کمک کنه در انتخاب درست حالت مو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *