آقایان

نحوه تميز كردن ماشين ريش تراش

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش چگونه است؟ یکی از وسائلی است که امروزه برای اصلاح موهای صورت و بدن آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به تیغ آسان تر است و فرآیند اصلاح را سرعت می بخشد. این وسیله پرکاربرد نیاز به نگهداری و مراقبت دارد تا عمر و دوام بیشتری داشته باشد.

موهای زائد، چربی ها و سلول های مرده پوست داخل سری دستگاه نفوذ پیدا می کنند و در نتیجه باکتری و میکروب ها ایجاد می شوند. به همین دلیل باید برای عمر بیشتر ریش تراش هر چند وقت یکبار آن را به طور اصولی و صحیح تمیز کرد.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

ابتدا باید نوع ریش تراش خود را مشخص کنیم تا بدانیم چگونه ماشین ریش تراش خود را تمیز کنیم ؟ بعضی از ریش تراش ها خشک هستند و نباید آنها زیر آب شست تا اجزای داخلی شان در معرض آب قرار نگیرد.

بعضی از ریش تراش ها با اینکه آنها را نمی توان زیر آب شست، اما سری قابل شستشو دارند که میتوان سری آن را از دستگاه جدا و راحت شست. بعضی از ریش تراش ها هم مرطوب هستند که خیلی راحت می توان آنها را زیر آب گرم شست.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش به چه صورت است؟

در این ویدئو به شما نحوه تميز كردن ماشين ريش تراش را آموزش می دهیم.

 

مرحله اول: باز کردن ریش تراش

اولین گام در نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش، باز کردن ریش تراش است. قبل از شروع تمیز کاری و جدا کردن قطعات آن، مطمئن شوید که ماشین ریش تراش خاموش است و به برق وصل نیست. اگر بی سیم است و هم باتری دارد، آن را جدا کنید.

بعد سری را از قسمت دسته ماشین اصلاح باز کنید. بیشتر تیغه ها باز می شوند اما در بعضی ماشین های ریش تراش یک تکه هستند. موقع تمیز کردن دستگاه را داخل روشویی بگیرید تا موهای زائد روی زمین نریزد.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

باز کردن ریش تراش با تیغه های چرخشی

اگر تیغه سر چرخشی دارید ، قسمت بالایی آن باید باز شود. در بعضی از مدل ها می توانید قسمت بالایی آن را کاملاً باز کنید. همچنین باید نگهدارنده ای را که تیغه ها را در جای خود نگه می دارد و همچنین تیغه ها را بردارید. با این کار می توانید تمام گوشه های تیغه را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

باز کردن ریش تراش با تیغه های فویلی

اگرماشین ریش تراش  تیغه فویلی دارد، می توانید با فشار دادن کناره های دستگاه تراش و کشیدن آن ، عمل باز کردن را انجام دهید. ورقه های محافظ را بیرون بیاورید تا تیغه ها را در معرض دید قرار دهید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

باز کردن ریش تراش با تیغه های کلیپر

اگر تیغه ماشین شما کلیپر است، سر آن را بیرون بیاورید تا تیغه ها نمایان شود. سپس با استفاده از یک پیچ گوشتی تیغه ها را بردارید تا بتوانید آنها را کاملا تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

 

مرحله دوم: تمیز کردن تیغه ریش تراش

گام دوم در نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش، مربوط به تمیز کردن تیغه ریش تراش است. اگر ریش تراش شما و یا تیغه های آن، ضد آب و قابل شستشو هستند به راحتی آن ها را زیر آب گرم بگیرید و خوب تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش روش کار به این صورت است که ابتدا با مسواک نرم خوب تیغه ها را پاک کنید و سپس برای حذف کامل چربی ها و آلودگی ها صابون مایع را روی تیغه ها بریزید و مالش دهید. در آخر خوب تیغه ها را با آب گرم بشویید. صابون و آب گرم به شما کمک می کند تا از شر باکتری ها خلاص شوید و تیغه شما را ایمن نگه می دارد.

اگر ریش تراش شما خشک است و حتی سری آن قابل شست و شو نیست، آن را با مسواک تمیز کنید. مسواک باید نرم باشد تا قسمت های ظریف و حساس ریش تراش آسیب نبیند. مسواک را به آرامی روی تمام قسمت های تیغه بکشید و تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

به هیچ وجه سری فویل را با برس و یا مسواک تمیز نکنید. زیرا هیچ جسم سفت و سختی نباید با فویل ریش تراش برخورد کند.

برای از تمیز کردن ماشین اصلاح هرگز آن را محکم به روشویی نکوبید چون ممکن است تیغه های آن صدمه ببیند و بشکند.

محلول تمیز کننده ریش تراش

تمیز کردن ماشین ریش تراش با اسپری های شستشو نیز به شما کمک می کند تا تمام کثیفی و چربی های باقی مانده از اصلاح را پاک کنید. بعد از اسپری با یک پارچه نخی مانده های خیسی را پاک کنید. همچنین می توانید برای ضدعفونی ریش تراش از الکل استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

سرهم بندی ماشین ریش تراش

پس از خشک شدن کامل تیغه و قطعات ، می توانید آنها را دوباره کنار هم قرار دهید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

روغن کاری ماشین ریش تراش

هنگامی که همه قطعات را کنار هم قرار دادید، یک روغن روان کننده به تیغه بمالید. در نهایت ریش تراش را در کیف خود قرار دهید و با خیال راحت آن را نگهداری کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

هر چند وقت یکبار ریش تراش را تمیز کنیم

بهتر است ماشین اصلاح خود را بعد از هر بار اصلاح و یا حداقل هفته ای یک بار تمیز کنید. هنگام تمیز کردن اطمینان حاصل کنید که تمام سلولهای مرده پوست و مو در داخل دستگاه به درستی از بین رفته اند. اگر ریش تراش با موهای زائد مسدود شود، موتور را تحت فشار قرار داده و باعث خرابی سریعتر دستگاه می شود.

در این مقاله به شما نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش را آموختیم تا بتوانید از ریش تراش خود به درستی نگهداری و استفاده کنید.

 

نحوه تمیز کردن ماشین ریش تراش

2 دیدگاه در “نحوه تميز كردن ماشين ريش تراش

  1. محمد رضا خطیبی گفت:

    عالی.

  2. سجاد گفت:

    خیلی عالی دستتون درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *