آرایش و مراقبت از مو, آقایان

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

چگونه-موهای-مردانه-را-فر-کنیم

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

فر کردن مو مردان : همیشه افراد دوست دارند در ظاهر خود تغییرات اندکی بدهند و چیزهای جدید را امتحان کنند. کسی که موهای فر دارد تلاش می کند تا موهای خود را صاف و لخت کند و بالعکس برخی دیگر که موهای صاف دارند به این فکر هستند که چگونه موهای خود را فر کنند. همین طور که برخی خانم ها علاقه به فر کردن موهای خود دارند آقایان هم از این قاعده مستثنی نیستند. احتمالا شما هم از مدل موهای تان خسته شده اید و به فکر فر کردن آن ها افتاده اید. در این مقاله قصد داریم آموزش دهیم که چگونه موهای مردانه را فر کنیم ؟

 

معمولا موهای مردان به قدری کوتاه است که فر کردن آن ها به وسیله بیگودی غیرممکن می باشد، از این رو روش های آسان برای فر کردن مو مردانه و مراحل ایجاد موهای موج دار را مرحله به مرحله همراه با ویدئوی آموزشی توضیح داده ایم.

با این وجود فرآیند فر کردن مو مردان چه برای فر کردن موهای کوتاه ، چه موهای متوسط ​​و موهای بلند باشند، یکسان است و شما با داشتن ابزار و مواد مناسب می توانید موهای خود را فر کنید.

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

ابزارهای لازم برای فر کردن مو مردان

 • اسپری محافظ مو در برابر حرارت
 • ابزار فر کننده ( سشوار با سر دیفیریز ، بابلیس ، مداد ، دستمال کاغذی )
 • اسپری نمک دریا

مرحله اول: موهای خود را بشویید.

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

بهتر است موهای تان تمیز و کمی مرطوب باشد، مخصوصا اگر در زمینه فر کردن مو خیلی حرفه ای نیستید. بر روی موهای تمیز و مرطوب راحت تر می توان حالت داد. موهای تان را با یک شامپوی مناسب و متناسب با جنس موها و یک نرم کننده باکیفیت بشویید. بعد از آن با حوله به آرامی موهای تان را خشک کنید اما مطمئن شوید که موهای شما هنوز کمی مرطوب است.

مرحله دوم: از اسپری محافظ مو در برابر گرما استفاده کنید.

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

اسپری محافظت مو در برابر حرارت به عنوان سدی بین گرما و مو عمل می کنند و استفاده از آن نه تنها موهای شما را در برابر آسیب های ناشی از حرارت زیاد دستگاه های فر کننده مثل سشوار ، بابلیس ، اتو مو و غیره حفظ می کند و سوختگی مو را به حداقل می رساند، بلکه باعث افزایش درخشندگی موها نیز می شوند. به دنبال یک اسپری محلول در آب با مواد طبیعی باشید.

 

مرحله سوم فر کردن مو مردان : از اسپری نمک دریا استفاده کنید.

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

یکی از موادهای فر کردن مو مردان اسپری نمک دریایی است که برای دستیابی به مدل موهای موج دار ضروری است. برای توزیع یکنواخت اسپری نمک را از ریشه تا سر موها بمالید. شما می توانید این کار را با دستان خود انجام دهید تا مطمئن شوید اسپری نمک دریا را به طور مساوی در سر خود توزیع کردید. این اسپری دارای حالت نگهدارنده است که باعث ایجاد بافت شده و فرهای طبیعی ایجاد شده را تثبیت می‌ کند. همچنین دارای حالت نگهدارنده متوسط ​​و نرم تر است. به همین دلیل موهای شما خشک و شکننده نمی شوند.

اسپری نمک دریا می تواند برای همه انواع مو سودمند باشد. برای شروع، تقویت و سفت کردن فر موهای خود، به دنبال بهترین اسپری های نمک دریا باشید.

مرحله بعد سراغ آموزش فر کردن مو مردان با کمک ابزارهای مناسب می رویم. برای فر كردن موي كوتاه مردانه در خانه ابزارهای مختلفی نیاز است. مثل سشوار ، بابلیس ، مداد و … که یکی یکی آنها را توضیح خواهم داد.

مرحله چهارم: آماده کردن ابزار لازم برای فر کردن مو مردانه

فر کردن مو مردان با سشوار

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

اولین ابزاری که می خواهم برای ایجاد فر بر روی موی مردان آموزش دهم سشوار است.

حال وقت آن رسیده که از یک سشوار خوب برای فر دار کردن مو استفاده کنید. اگر سشوار شما سر دیفیوزر دارد، حتما آن را وصل کنید. اتصال دیفیوزر هوا را از طریق چندین کانال به موها رسانیده که باعث افزایش فر و پیچ و کاهش وز شدگی می‌ شود. وجود سر دیفیوزر باعث پخش گرما برای ایجاد موج و فرهای تنگ تر، افزایش حجم موها و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از حرارت شدید سشوار می شود.

اگر سشوار شما با دیفیوزر همراه نیست، کافی است نازل را جدا کرده، جریان هوای بیشتر و گسترده تری را ایجاد کنید و به موهای خود برسانید.

برای شروع فر کردن مو ، باد سشوار را روی موها قرار دهید و حرکت کنید. در حین گرما دادن روی قسمت های مختلف مو ، از دست دیگر خود استفاده کنید تا بخش هایی از مو که گرما می بینند را درون دستان خود مچاله و رها کنید. در حین کار می توانید از اسپری نمک بیشتر استفاده کنید و بعد دوباره به مچاله و رها کردن ( پیچ و تاب دادن ) مو موقع گرما دادن ادامه دهید.

در نهایت یک لایه اضافی اسپری نمک دریایی را روی موهای خود بزنید تا بافت مو را تقویت و فر ها را تثبیت کند. ویدئوی زیر را با دقت ببینید تا با روند کار آشنا شوید.

آموزش فر کردن مو مردان با بابليس

اندازه قطر میله بابلیس، طرز قرار گرفتن آن به صورت عمودی یا افقی، اندازه فر و مدل نهایی مو را تعیین می ‌كند. ابتدا موهای تان را دسته بندی کنید. بعد بابلیس را بردارید و یک دسته مو را دور آن بپیچید. در حدود 10 ثانیه بابلیس را نگه دارید و بعد رها کنید. در نهایت خواهید دید که چگونه موهای شما خیلی قشنگ با بابلیس فر می خورند.

اموزش فر كردن مو مردانه با اتو مو

یکی دیگر از ابزارهای حرارتی که ساده ترین و سریع ترین روش برای فر کردن مو مردانه است اتو مو می باشد. ابتدا اتو مو را روشن کنید و روی درجه حرارت دلخواه تنظیم کنید. اگر موهای نازک و کم پشتی دارید دستگاه را روی کمترین دما و اگر موهای پرپشت و ضخیمی دارید دما روی درجه حرارت بالاتر قرار دهید.

موهای تان را دسته بندی کنید. یک دسته را برداشته و بین اتو مو قرار دهید. اتو مو را یک دور کامل به دور خودش چرخانده و بعد تا انتهای مو آن را هدایت و مو را رها کنید. همانطور که می بینید در این روش موها بسیار زیبا فر می خورند و حالت دار می شوند.

فر کردن مو مردان با مداد و اتو

روش فر کردن مو با مداد بسیار آسان اما یک مقدار وقتگیر است. یک دسته مو را بردارید و به دور یک مداد بپیچید. بعد از این یک ورق فویل را بردارید و روی مویی که به دور مداد پیچیده اید، قرار دهید. حالا اتو مو را از ریشه مو تا انتها بکشید. فویل را بردارید و مداد را بیرون بکشید. خواهید دید چه موی فر دار شده و زیبایی پدیدار خواهد شد. این مراحل را برای تک تک قسمت های مو انجام دهید. در این ویدئوی روند کار را مرحله به مرحله نشان داده است.
 

فر كردن مو با دستمال كاغذي

چگونه موهای مردانه را فر کنیم

برای ایجاد این مدل فر مردانه بهتر است مو کمی مرطوب تر باشد. کمی به موهای خود آب بزنید و بعد موها را طوری شانه کنید که صاف شوند و درهم و برهم نباشند. موهای تان را تقسیم کنید. تعداد دسته ها به اینکه فر ریز بخواهید یا فر درشت ، بستگی دارد. اگر موهای کم پشتی دارید و می خواهید فر درشت خلق کنید تعداد دسته ها کمتر از موقعی است که موهای تان پرپشت است و یا به دنبال فر ریز هستید.

 

روش فر کردن مو مردان با دستمال کاغذی به این صورت است که یک ورق دستمال کاغذی را چندین تا بزنید. بعد یک دسته باریک از موهای تان را بردارید و سر مو را دور دستمال بپیچید. سپس دستمال کاغذی را تا ریشه مو رول کنید و در آخر دو طرف دستمال را محکم گره بزنید .این عمل را برای همه دسته ها تکرار کنید. یک شب به همین صورت بخوابید. صبح روز بعد دستمال ها را باز کنید و موهای تان را با انگشت مرتب کنید. یادتان باشد موهای تان را شانه نکنید زیرا فر موها خراب خواهند شد. در آخر برای ثابت نگهداشتن حالت موها از اسپری تثبیت کننده یا تافت استفاده کنید .

8 دیدگاه در “چگونه موهای مردانه را فر کنیم

 1. نیکا فلاحی گفت:

  مو فر خیلی زیباست، چه برای خانوم چه برای آقا.

  1. محمد گفت:

   منم دوس دارم فر کنم

  2. مهدی گفت:

   من موهام فره 😶

   1. فرزاد گفت:

    خب موهاتو صاف کن😁😁

 2. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید.من میخوام برای همیشه فر کنم،یعنی وقتی هم شستم بازم فر بمونه و هر وقت خواستم درست بشه میشه ؟؟؟

  1. اهورا گفت:

   باید فولیکول موت فر باشه

 3. محمد گفت:

  من خیلی دوست دارم که مو هام رو فر کنم
  موهام کم پشته نمیدونم مو هام رو فر کنم یا نکنم؟
  ولی واقعاً خیلی دوست دارم

 4. احسان گفت:

  سلام
  من میخوام با اتو مو، موهای مو فر کنم
  چجوری هست من میتونم انجام بدم؟🤔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *