آرایش و مراقبت از صورت

فواید لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد : خیلی از خانم ها و آقایان از موهای زائد صورت و بدن خود رنج می برند و آن را ناخوشایند می دانند از این رو به دنبال روش هایی برای حذف آنها هستند.

از قدیم تا به امروز راهکارهای زیادی برای از بین بردن موهای زاید به وجود آمده اند که بعضی از این روش ها به صورت موقتی و برخی دیگر دائمی هستند.

روش های موقتی برای حذف موهای زائد عباتند از: نوره، تیغ ژیلت، بند انداختن، کرم موبر، موم، وکس، صمغ و غیره.

روش های دائمی برای از بین بردن موهای زائد عبارتند از: لیزر و الکترولیز

ما در این مقاله روی سخنمان با لیزر که روش حذف دائمی موهای صورت و بدن هست، می باشد و فواید لیزر موهای زائد صورت و بدن را بررسی می کنیم.

لیزر پوست با توجه به مزایایی که دارد، امروزه به عنوان بهترین روش حذف موهای زائد شناخته شده که توانسته رضایت خیلی از مراجعه کنندگان خود را به دست بیاورد.

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدون درد است

اولین و یکی از مهم ترین فوايد ليزر موهاي زائد این است که افراد درد خیلی کمی را تحمل می کنند. البته درد لیزر به آستانه تحمل درد افراد نیز بستگی دارد.

یک نفر ممکن است هیچ دردی را اصلا متوجه نشود و فردی دیگر درد کم و یک نفر هم درد زیادی را تحمل کند. شدت درد به نواحی مختلف بدن نیز بستگی دارد.

درد در بعضی قسمت های بدن که حساس ترند بیشتر است. اما به طورکلی می توان گفت که لیزر در مقایسه با روش های دیگر مثل موم درد کمتری دارد.

لیزر موجب صرفه جویی در وقت می شود.

یکی از شکایت هایی که افراد دارند این است که اصلاح موهای زائد وقت زیادی از ما می گیرد. چرا که بعد از اصلاح دوباره موها رشد می کنند و فرد مجبور است دوباره وقت بگذارد و آنها را از بین ببرد.

اگر بخواهید برای اپیلاسیون به سالن های زیبایی بروید که خیلی از شما وقت می گیرد و حداقل ماهی یک بار مدت زمان طولانی را باید در آرایشگاه باشید.

همه اینها وقت زیادی از شما می گیرد. اما لیزر طی یک دوره درمان انجام می شود و دیگر تا پایان عمر راحت هستید.

فواید لیزر موهای زائد

صرفه‌ جویی در هزینه ها با لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد در طی دوره درمان زیاد است. اما شما همان ابتدا پولی را پرداخت می کنید و تا آخر دیگر نیاز به صرف هزینه برای روش‌ های موقت حذف موهای زائد ندارید.

شما می توانید هزینه های مربوط به جلسه های لیزر درمانی را با صرفه جویی هایی که در هزینه های اصلاح و برطرف کردن موهای زائد به روش های قدیمی و موقتی انجام می دهید، جبران کنید.

نتایج لیزر بلند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به مدت طولانی می شود که هزینه آن قابل توجیه است. با استفاده از لیزر موهای زاید صورت و بدن می توانید هزینه های مربوط به خرید تیغ، وکس، موم، صمغ و … را برای همیشه از لیست هزینه هایتان حذف کنید.

لیزر کمترین عوارض را دارد

التهاب و قرمزی پوست بعد از انجام لیزر طبیعی است و خیلی زود کمتر از یک هفته هم خوب می شوند. لیزر به عنوان یک روش ایمن، با خطرات و عوارض خیلی خفیف و جزئی شناخته شده است و امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع دستگاه های لیزر وارد بازار شده اند که فقط روی فولیکول های مو متمرکز شده و موهای زائد را از بین می برند.

امن و بدون خطر بودن لیزر تایید شده پس جای نگرانی نیست و می توانید با خیال راحت از این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت استفاده کنید.

فقط به این نکته دقت کنید که برای لیزر موهای زاید به هر جایی اعتماد نکنید و حتما در یک کلینیک معتبر و مجهز انجام دهید.

اگر فردی که لیزر می کند باتجربه و ماهر باشد و دستگاه پیشرفته و جدید باشد، با هیچ نوع عارضه طولانی مدتی روبرو نخواهید شد.

لیزر موهای زائد دائمی است

در روش های سنتی مثل تیغ، بند انداختن، وکس، موم و … موهای زائد صورت و بدن بسته به نوع اصلاح ظرف مدت 3 روز تا نهایتاً یک ماه شروع به رویش مجدد می کنند.

این در حالی است که اگر موهای زائد خود را با تیغ اصلاح کنید، همیشه احتمال زخم شدن پوست وجود دارد و اگر اپیلاسیون را انتخاب کنید باید درد شدیدی را متحمل شوید.

لیزر مو های زائد این مشکلات را برای همیشه برطرف می کند. چون در این روش، لیزر توسط رنگدانه های فولیکول مو جذب و فولیکول نابود می شود.

یعنی بستر لازم برای رشد مو در این ناحیه از بین خواهد رفت. وقتی این اتفاق بیفتد دیگرفوایکولی نیست و در نتیجه خبری از رشد موها نخواهد بود.

فواید لیزر موهای زائد

داشتن پوستی صاف و بدون مو با لیزر مو زائد

چه کسی هست که نخواهد پوستی صاف، نرم و بدون مو داشته باشد؟ بعد از طی دوره درمان موهای زاید با لیزر ، پوست شما کاملا صاف و نرم مثل پوست کودکان خواهد شد و دیگر خبری از موهای مزاحم نخواهد بود.

لیزر روشی دقیق و حساس است

برای حذف موهای زائد باید اشعه های لیزر دقیقاً به فولیکول های مو برسد. یکی از فواید لیزر موهای زائد برای پوست این است که این روند کاملا دقیق، جزئی و حساب شده طی خواهد شد و فقط فولیکول های ناحیه مورد نظر هدف اشعه لیزر خواهند بود.

لیزر موهای زائد ضرر ندارد

یکی از مهم ترین مزایای لیزر موهای زائد بدن و صورت این است که بسیار مطمئن و بی ضرر می باشد و برای اندام داخلی ضرر ندارد. این نوع لیزر نمی تواند از سطح پوست عبور کند و در نتیجه اندام های داخلی بدن هیچ صدمه ای نمی بینند. همچنین این روش هیچ آسیبی به پوست نمی رساند و کاملا بی خطر است.

در لیزر خبری از موهای زیر پوستی نیست

در لیزر موهای زاید با از بین بردن فولیکول ‌های مو امکان ایجاد موی زیرپوستی از بین می ‌رود. حتی اگر موی جدیدی مجدداً رشد کند به زیر پوست پیچ نمی خورد و مستقیم از پوست خارج می شود.

لیزر برای کل بدن قابل استفاده است

استفاده از لیزر فقط به یک قسمت از بدن محدود نمی شود. لیزر می تواند موهای زائد صورت، دست ها، زیر بغل، سینه ها، شکم، پاها و هر جای دیگر را از بین ببرد. این به شما بستگی دارد که کدام قسمت از بدن خود را برای انجام لیزر در نظر گرفته باشید. بعضی از افراد تمایل دارند کل بدن را لیزر کنند و برای همیشه از شر موهای زاید خود راحت شوند.

به این موضوع دقت کنید انجام لیزر موهای زائد در هر قسمتی از بدن از لحاظ هزینه، تعداد جلسات، مدت زمان هر جلسه با قسمت های دیگر بدن فرق دارد.

فواید لیزر موهای زائد

انجام لیزر موهای زائد سریع است.

زمان کوتاه انجام فرآیند، یکی از مزایای لیزر مو زاید می باشد. جلسه های لیزر زمان زیادی را از شما نمی گیرد و با توجه به قسمت تحت درمان بین چند دقیقه تا چند ساعت بیشتر طول نمی کشد.

نتیجه بلافاصله بعد از درمان با لیزر قابل مشاهده است

بعد از انجام دوره درمان می توانید نتیجه دلخواه خود را در مدت زمان کوتاه ببینید. البته سرعت و روند مشاهده نتیجه به ناحیه لیزر شده بستگی دارد. برای بیشتر بیماران بعد از 3 تا نهایتاً 7 جلسه ریزش دائمی موهای زائد اتفاق می افتد.

لیزر موهای زائد روشی غیر تهاجمی است.

لیزر موهای زاید یک درمان سرپایی، سریع و راحت است که نیازی به بستری شدن و استراحت ندارد.

فواید لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد سرطان زا نیست

خیلی ها می پرسند: آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست یا برای زیر بغل ضرر دارد ؟ خیر. نور لیزر سطحی است و در سطح پوست باقی می ماند و به عمق پوست نمی رود.

این امواج فقط تا پیاز مو پیش می روند نه بیشتر. در ضمن تا به حال گزارشی مبنی بر سرطان زایی آن وجود نداشته است.

لیزر مو زائد شکم باعث نازایی هم نمی شود. به دلیل اینکه نور اشعه لیزر فقط تا ریشه مو می رود و نفوذ بیشتری ندارد و با این عمق کم احتمال صدمه دیدن اندام های داخلی بدن صفر است.

بنابراین بدون هیچ گونه نگرانی و با خیال آسوده از این روش برای رفع موهای زائد صورت و بدن خود خود استفاده کنید و از داشتن پوستی بدون مو، نرم و صاف خود لذت ببرید.

سخن پایانی در مورد فواید لیزر موی زائد صورت و بدن

لیزر موهای زائد یکی از بهترین و موفق ترین روش ها برای حذف موهای زائد است که روز به روز استقبال بیشتری از آن می شود. این روش بسیار ایمن است و بدون هیچ درد و خونریزی موهای اضافه بدن را از بین می برد.

فواید و مزایایی که در این مقاله گفتیم مثل صرفه جویی در وقت و هزینه ها، تاثیر بالا، ایمنی زیاد، دقت بالا و غیره … همه و همه دست به دست هم داده تا لیزر مو زائد یک فرآیند پرطرفدار و محبوب در تمام دنیا شناخته شود.

همچنین لیزر موهای زائد افراد با شرایط کاملا متفاوت را به خوبی از بین می برد.امیدواریم با فواید لیزر موهای زائد آشنا شده باشید.

فواید لیزر موهای زائد

 

 

1 دیدگاه در “فواید لیزر موهای زائد

  1. ساغر کلهری گفت:

    درسته لیزر راحترین و بهترین راه ممکنه ولی میگن اشعه ش برای پوست اصلا خوب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *