معرفی بهترین محصولات

آموزش شینیون با دستگاه ویو

آموزش شینیون با دستگاه ویو

آموزش شینیون با دستگاه ویو:

آموزش شینیون با دستگاه ویو :یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سبک های آرایش مو شینیون است که مدل های متنوعی دارد. به کمک شینیون می توانید به موهای خود فرم و حالت های بی نظیر بدهید و زیبایی و جذابیت چهره تان را چند برابر کنید. اگر می خواهید در مجالس عروسی، جشن تولدها و مهمانی ها مدل مویی شیک داشته باشید و بدرخشید بهتر است در انتخاب آرایش موی خود کمی حساسیت و دقت به خرج دهید و یک مدل شینیون زیبا را انتخاب کنید.

در گذشته تنوع شینیون بسیار کم بوده و معمولاً موها را با مدل های خیلی ساده تر و تکراری درست می کردند. اما امروزه مدل های شنیون بسیار گسترده شده است و روز به روز هم بیشتر پیشرفت می کند تا جایی که شینیون مو به یک رشته تخصصی و مجزا در آرایشگاه ها تبدیل شده و برای یادگیری آن باید چندین دوره را گذراند.

با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه شینیون انجام شده استفاده از محصولات و ابزارهای جدیدی برای فرم و حالت دادن به موها مخصوصا موهای کم حجم و آسیب دیده روی کار آمده اند. ابزارهایی همچون سشوار ، بابلیس ، دستگاه ویو مو ، اتو مو ویو دار ، دستگاه ویو فر کننده مو و غیره عمل فرم دهی به موها را سریع و آسان تر کرده اند.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

وسایل لازم برای شینیون مو

  • کش، گیره، گیره مویی، کلیپس، تل، بیگودی، توری، پروتز های اسفنجی، مو مصنوعی، چوب شینیون
  • ابزارهای حرارتی : سشوار، بابلیس ، اتو مو ساده ، دستگاه ویو ، اتو مو ویو ، دستگاه فر کننده ویو و غیره
  • وسایل تثبیت کننده : چسب مو ، ژل مو ، تافت

در بین ابزارهای شینیون برخی از قدیم و بعضی ها جدید است که کاربرد بسیار زیادی دارند. یکی از این ابزارهای مفید و پرکابرد که این حرفه را متحول کرده دستگاه های ویو می باشند. البته دستگاه های ویو هم چندین مدل مختلف هستند که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند و باتوجه به مدل شینیون می توان هر کدام را انتخاب کرد. یکی از این دستگاه ها، اتو مو ویو برای ایجاد ویو ریز و ویو درشت است که در زمان انجام شنیون خصوصا برای موهای کم حجم و بی حالت با استفاده از این ابزار می توانید به موها موج و حجم بدهید و اصطلاحا مو را به صورت پوش خورده در آورید.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

مدل شینیون با دستگاه ویو

در این ویدئو می آموزید چگونه با استفاده از دستگاه ویو یک مدل شینیون ساده و زیبا درست کنید. این آموزش بسیار راحت است و شما در کمترین زمان می توانید یک مدل وی جذاب را خلق کنید.

آموزش تصویری شینیون با دستگاه ویو

مرحله اول: موها باید تمیز و مرتب باشند.

قبل از شروع شینیون مو با دستگاه ویو باید اطمینان حاصل کنید که موها تمیز و خشک هستند. موی چرب و کثیف و یا خیس به خوبی ویو نمی شوند و مدل شینیون شما بد حالت می شود. بعد از آن باید موها را با شانه مرتب کرد و اسپری محافظ حرارتی مو را زد.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

مرحله دوم: آماده سازی مو قبل از شینیون

گاهی اوقات وز و مجعد بودن مو دردسر ساز است و یکی از مشکلاتی است که شینیون کاران با آن رو به رو می شوند. به همین دلیل مراحل اجرای دقیق آماده سازی مو قبل از شینیون بسیار مهم است. قبل از شروع کار باید مو را سشوار بکشید اما اگر لخت و صاف است نیازی به سشوار کشیدن نیست و باید کار ویو را شروع کرد. اما اگر موها وز و مجعد و یا فر هستند حتما باید مو را سشوار و تا حد ممکن صاف کرد. بعد از سشوار برای نرم تر شدن از محلول ژل و آب ستفاده کنید. یک قاشق ژل رو داخل آبپاش بریزید و حل کنید و بعد محلول را و روی موها اسپری کنید.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

مرحله سوم: موها را با دستگاه ویو کنید.

ابتدا موها را دسته بندی کنید. هر بار یک دسته نازک از موها را بردارید. برای ویو نباید تیکه موهای تان بزرگ باشد. بنابراین یک لایه نازکی از مو را برای ویو کردن در نظر بگیرید. برای اینکه به موها حجم داده شود و موها پرپشت تر نشان داده شود تقریبا از یک سانتی ریشه شروع کنید و تا انتهای مو با اتو مو ویو دار ، ویو ریز کنید.

کار ویو مو با دستگاه ویو به این صورت است که مو را بین صفحات اتو مو قرار داده و آن را بسته و با کمی فشار، به مو موج ریز دهید. اتو مو ویو را باز کرده و کمی پایین تر بروید و مراحل بالا را تکرار کنید. همینگونه تا انتهای مو، مراحل را انجام دهید. ویو ریز با دستگاه ویو باعث حجیم و درشت شدن ساقه مو می شود. در گذشته به جای ویو کردن مو را پوش می دادند، اما امروزه بیشتر از دستگاه ویو استفاده می شود. گاهی لازم است همه موها را ویو کرد و بعضی مواقع باید قسمت هایی را برای ویو انتخاب کرد. این به مدل شینیونی که انتخاب کردید بستگی دارید. در این مدل شینیون همه موها را ویو کنید
آموزش شینیون با دستگاه ویو

آموزش صحیح ویو کشیدن مو

هنگام کار با دستگاه و ویو کردن به این نکته توجه کنید که دسته مو را محکم بکشید و شل نگه ندارید. اگر موها را شل نگه دارید و داخل دستگاه ویو بگذارید همین شل و آویزان بودن مو موجب می شود درست ویو نشود و رده های خیلی ضخیمی ایجاد کند. پس مهم ترین نکته در زمان شینیون با دستگاه ویو این است که کاملا مو را بکشید. این کشش لازم نیست خیلی محکم باشد. همان مقدار که پوست سر فقط یک مقدار کشیده شود و مو کاملا در حالت کشش باشد، کافی است.

نکته دیگری که هنگام ویو کشیدن مو باید دقت کنید این است که شما فقط یک بار اجازه دارید مو را ویو کنید. وقتی یک قسمت از مو را ویو کردید مجددا دستگاه را روی همان قسمت نگذارید و ویو نکنید. به عمل ویو روی ویو در اصطلاح مرگ ویو می گویند.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

مرحله چهارم: آموزش شینیون بسته با اتو مو

بعد از ویو کردن ، می خواهیم موها را حالت دار یا فر کنیم. دوباره موها را در اندازه های بزرگ تر دسته بندی کنید و این بار یک دسته بزرگ مو را بردارید. از فاصله 20 سانتی روی آن اسپری بزنید و کمی شانه کنید تا مرتب و بدون گره باشد. اتو مو ساده را روشن کنید و آن را روی دمای دلخواه تنظیم کنید. اگر موهای نازک و کم پشتی دارید روی حداقل دما و اگر موهای ضخیم و پرپشتی دارید روی دمای متوسط با بالا قرار دهید. هنگامی که دستگاه به دمای تنظیم شده رسید آن را بردارید.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

دسته مو را بین صفحات اتو مو قرار دهید و آن را طبق تصویر 360 درجه یا یک دور بپیچانید. بعد اتو مو را مکحم تا انتهای مو بکشید. مو به صورت حالت و فر زیبا در می آید. موی فر شده را به دور انگشت به صورت حلقه در آورده آن را حالت دهید و با سنجاق به سر ثابت کنید. این مراحل را برای تمام دسته های مو تکرار کنید. در انتها تمیز کاری را انجام دهید و وزهای مو را با اسپری بگیرید و کم کنید و اسپری تثبیت کننده یا تافت نهایی را بزنید. برای طراحی دیزاین آن می توانید از گل و ریسه ها استفاده کنید.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

مدل مو با دستگاه ویو

اگر تمایل دارید در مهمانی ها و مجالس مدل مویی شیک و بی نظیر داشته باشید این مدل شینیون با دستگاه ویو یک انتخاب ایده آل است. این آموزش شینیون با دستگاه ویو که در این مقاله توضیح دادیم، شینیون بسته است. برای انتخاب شینیون بسته یا باز باید به فرم صورت دقت کرد و با توجه به آن مدل مو متناسب را انتخاب کرد.

آموزش شینیون با دستگاه ویو

2 دیدگاه در “آموزش شینیون با دستگاه ویو

  1. نگار سهیلی گفت:

    مفید بود مرسی ولی عملش سخته، ههه.

  2. بتول مهرجو گفت:

    عالی بود فقط تصویر عملی زیاد واضح نبود .بازم ممنون😃

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *