آرایش و مراقبت از مو

حالت دادن مو با اتو

Hair styling with ironing

حالت دادن مو با اتو

امروزه برای حالت دادن و فر كردن مو نیاز به استفاده از دستگاه‌های وقت گیر و سخت مثل بیگودی یا بابیلیس نیست. روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید. یکی از بهترین و راحت ترین روش ها، حالت دادن مو با اتوی مو است. با اتو مو می ‌توانید در خانه به راحتی به موهایتان بهترین حالت را بدهید و خیلی سریع خودتان را برای مراسم عروسی، جشن تولد و مهمانی آماده کنید و نیاز به صرف وقت و هزینه های گزاف نیست.

خیلی ها تصور می کنند که اتو مو تنها برای صاف کردن مو می باشد اما با این ابزار جادویی می توانید کارهای زیادی انجام دهید. با یک اتو موی ساده علاوه بر صاف کردن مو می توانید موهای خود را فر کنید و حالت دهید؛ فقط باید روش آن را بلد باشید.

 

در این ویدئو به شما آموزش داده که چگونه با اتوی مو به راحتی موهای تان را حالت دار و فر کنید. در این روش بدون اینکه نیاز باشد به آرایشگاه بروید و زمان زیادی را در آنجا سپری کنید می توانید موهایتان را در خانه و با کمترین امکانات حالت دار و فر کنید.

آموزش حالت دادن مو با اتو

برای حالت دادن به مو با اتو مو به یکسری ابزار و لوازم نیاز داریم:

 • ‎‎‎کلیپس یا گیره‌ تقسیم کننده مو
 • اتو مو
 • اسپری محافظت کننده مو
 • سرم کریستال مو

بعد از تهیه لوازم بالا کارمان را شروع می کنیم.

مرحله اول: موها کاملاً تمیز و خشک باشند.

با موهای تمیز شروع کنید. موهای کثیف شکل خود را به خوبی حفظ نمی کنند، بنابراین مطمئن شوید که طی 24 ساعت گذشته موهای تان را شسته اید. همچنین باید موهای تان خشک باشد. موی خیس و مرطوب نه تنها حالت نمی‌ بیند بلکه به مو آسیب هم می رسد.

به هیچ عنوان قبل از اتو کردن مو از ژل مو ، چسب مو ، تافت واکس مو و روغن ها استفاده نکنید. باز هم تاکید می کنم موها باید تمیز و خشک باشند.

مرحله دوم: از اسپری محافظت کننده مو استفاده کنید.

قبل از فر دادن مو با اتو مو از سرم یا اسپری محافظ حرارتی استفاده کنید. این اسپری مانعی بین مو و اتو مو ایجاد می کند تا موها آسیب کمتری ببینند و نسوزند. اسپری را به خوبی بر روی تمام موهایتان بزنید. اگر موهای شما ضخیم و پرپشت است این کار را بادقت بیشتری انجام دهید.

مرحله سوم: موهای خود را تقسیم بندی کنید.

موهای خود را به چندین بخش تقسیم کنید و با گیره آنها را ببندید. هر چه قسمت‌ بندی موها كوچکتر باشد، كار حالت دادن و موج دار کردن مو راحت تر خواهد بود و موها حالت بهتری خواهند داشت. شما توانید موهای خود را به صورت لایه ای یا با جدا کردن قسمت های جلویی ، تاج و پشتی دسته بندی کنید. عمل تقسیم بندی موها کنترل شما را برای حالت دادن موها بهبود می بخشد و اطمینان حاصل می کنید که هیچ تکه ای را از دست نمی دهید. اگر موهایی ضخیم و پرپشت دارید بخش های بیشتری را باید ایجاد کنید.

مرحله چهارم: حالا برویم سراغ طرز حالت دادن مو با اتو مو

قبل از اینکه نحوه حالت دادن مو با اتو مو را توضیح دهم، به این نکته توجه کنید که انتخاب درست موقع خرید اتوی مو مهم و ضروری است. اتوهایی که صفحات تیز و تختی دارند، بیشتر برای صاف کردن موها می باشند و اتوهایی که از صفحات گرد برخوردارند، بیشتر برای حالت دادن و فر کردن موها مورد استفاده قرار می گرند.

اتوی مو را روشن کنید و دمای آن را تنظیم کنید. اگر موهای تان نرم، نازک و کم پشت است درجه حرارت آن را روی ۳۰۰ درجه سانتی گراد یا کمتر تنظیم کنید. برای موهای معمولی روی درجه حرارت ۳۰۰ تا ۳۸۰ تنظیم کنید و اگر موهایی ضخیم، زبر و پرپشتی دارید می توانید آن را روی 350 تا 400 درجه قرار دهید تا کمترین آسیب به موها وارد شود.

برای کشیدن اتو مو دقیقا از ریشه مو شروع نکنید چون ضمن آسیب دیدن بیشتر مو ، قد موی شما كوتاه تر به نظر خواهید رسید. بلکه حدود 2-4 سانتی‌متر پایین‌تر از آن اتو را قرار دهید.

حالت دادن مو با اتو

ما دو نوع اتوی مو داریم:

 • اتوی موی تخت
 • اتوی موی گرد.
موج دادن به مو با اتو گرد

موهای تان را دور اتو پیچیده و چند دقیقه نگه دارید. با پیچیدن مو به اتو مو است که موها حالت پیچ‌دار به خود گرفته و خوش‌حالت می‌شوند. پس از اتمام آن لایه ، موهایتان را جدا کرده و یک لایه دیگر را پایین آورید و دوباره همان عمل حالت دادن را تکرار کنید.

مدت زمان استاندارد برای اتو کردن هر دسته مو ۵ تا ۱۰ ثانیه است که البته برای موهای خیلی ضخیم این مدت زمان بیشتر می‌شود.

حالت دادن مو با اتوی مو تخت

این روش برای خانم‌ هایی که دوست دارند کمی تنوع به خرج داده و موهای طبیعی خود را بدون دردسر حالت دهند، مناسب است. همچنین به افرادی که موهای فر طبیعی دارند اما دوست دارند حالت فر موهای خود را تغییر دهند پیشنهاد می شود. در این روش با اتو مو تخت ، موها از هر دو جهت حرارت می‌ بینند و باعث می ‌شود وز موها از بین برود. البته بهتر است از روش حالت دادن مو با اتو تخت فقط برای مراسم خاص و عروسی ها استفاده کنید نه هر روز. چون هر روز حرارت‌ دادن به موها به مرور زمان باعث خشکی و شکنندگی مو می‌ شود.

چهار روش متفاوت برای فر کردن و حالت دادن مو با اتو مو وجود دارد. همه راهها را امتحان کنید تا ببینید کدام حالت موها به چهره شما بیشتر می آید.

 

ایجاد فرهای بزرگ و ملایم با چرخش نیم دور

شروع تقریباً نزدیک به پوست سر (اما به اندازه کافی نزدیک نباشد که آن را بسوزاند) ، یک دسته مو را داخل اتو قرار داده و بعد اتو را ببندید. اتوی بسته شده را نیم دور بچرخانید و به سمت پایین مو حرکت کنید. هر چه سریع تر اتو مو را جابجا کنید، موج مو ملایم تر می شود.

ایجاد فرهای برجسته تر با چرخاندن کامل اتو مو

اگر می خواهید فرهای کامل داشته باشید، یک دسته مو را داخل اتو مو قرار دهید، بعد اتو مو را کامل بچرخانید و همین طور که موها دور اتو مو حلقه زده می شوند اتو را به سمت پایین بکشید.

این دو راه حالت دادن مو با اتو مو را امتحان کنید تا تفاوت های فر کامل و فر نیمه را دریابید. ممکن است شما یک روز فر نیمه را بپسندید و روز دیگر فر کامل ، این به شما بستگی دارد.

حالت دادن مو با چرخاندن اتو مو در زیر و روی

وقتی اتو موی خود را بچرخانید، خواه یک چرخش کامل باشد یا نیم چرخ، با چند مدل مو روبرو هستید. یک دسته مو را داخل اتو گذاشته و اتو مو را با زاویه برعکس یعنی از زیر یک دور کامل بچرخانید و بعد اتو مو را تا انتها بکشید. یک دسته دیگر را داخل اتو مو قرار داده و اتو را با یک چرخش کامل تا انتها هدایت کنید. هر دو روش زیر و رو را امتحان کنید. به نظر شما کدام یک بهتر است؟

با اتو موهای موج دار ایجاد کنید.

یک دسته مو را داخل اتو قرار دهید. ابتدا اتو مو را نیم دور به راست بپیچید و بچرخانید. بعد از آن کمی اتو مو را پایین تر بیاورید و در قسمت بعدی حالت اتو را برعكس کنید و اتو را نیم دور به سمت چپ بچرخانید. همین کار را تا انتهای موهای خود تکرار کنید.

از هر روشی که برای حالت دادن به موهایتان استفاده می کنید همین روش را برای بقیه قسمت های مو هم تکرار کنید.

ابتدا موهای دو طرف سر را حات دهید و درنهایت جلوی سر را. همیشه بهتر است برای پیچیدن از موهای زیر شروع شود و حالت دادن جلوی مو با اتو مرحله آخر باشد.

مرحله پنجم: با انگشتان دست به موهای تان حالت دهید.

بعد از باز کردن اتو مو به آرامی با انگشتان تان موهای تان را حالت دهید. این عمل را برای تمام دسته ها انجام دهید. یادتان باشد شما نمی‌ توانید با این روش مو را كاملا فر كنید، بلكه تنها فری ملایم ایجاد خواهید كرد.

 

مرحله ششم: مقداری  اسپری موی اضافه کنید.

بعد از عمل حالت دادن مو با اتو برای اینکه فرهای شما برای مدت طولانی تری شکل ظاهری خود را حفظ کنند و خراب نشوند بهتر است یک اسپری تثبیت کننده تا همان تافت را روی موهای تان بزنید.

2 دیدگاه در “حالت دادن مو با اتو

 1. آناهیتا گفت:

  خیلی خوشگله.

 2. نرگس خاکسار گفت:

  با این روش حالت مو ها طبیعی تر نشون داده میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *