آرایش و مراقبت از مو

چگونه موهایمان را بدون سشوار خشک کنیم

چگونه موهایمان را بدون سشوار خشک کنیم

چگونه موهایمان  را بدون سشوار خشک کنیم: در گذشته افراد موهایشان  را بدون استفاده از وسایل حرارتی مثل سشوار خشک می کردند که کمی زمانبر بود. کم کم با روی کار آمدن وسائل خشک کن افراد تمایل پیدا کردند که موهای خود را خیلی سریع،  راحت و بدون  زحمت خشک کنند؛ به طوری که روز به روز استفاده از این وسائل بیشتر و بیشتر شده است. اما به این نکته باید توجه کرد که استفاده مکرر از سشوار باعث آسیب رسیدن به مو می شود. از این رو بهتر است بیاموزیم چگونه موهایمان  را بدون سشوار خشک کنیم تا از این  روش هم استفاده کنیم.

خیلی ها تصور می ‌کنند حالت دادن و خشك كردن مو بدون سشوار غیر ممکن است و اگر موها بدون سشوار خشک شوند حالتی بد و زشت به خود خواهند گرفت. البته خشک کردن موها با سشوار بهتر است اما به هر حال این روش مضرات خاص خودش را دارد. شما می توانید بدون استفاده از سشوار موهای تان را خشک کنید بدون آن که بد حالت به نظر برسند. در این مقاله یاد می گیریم تا چگونه موهایمان  را بدون سشوار خشک کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه موهایمان را بدون سشوار خشک کنیم

خشک کردن موها مخصوصا موهای نازک، حساس و آسیب پذیر کار دشواری است که حتماً باید درست و اصولی انجام شود تا منجر به وز شدن و ایجاد موخوره نشود. خشک شدن موها به صورت طبیعی و با یادگیری روش درست آن یک گزینه مناسب برای داشتن موهایی فوق العاده است. موهایی که به نظر می‌ رسد برای درست کردن آنها ساعت ‌ها جلوی آینه وقت صرف کردید. اگر این روش را اجرا کنید زیبایی موهای شما چند برابر به نظر خواهد رسید و همه تصور خواهند کرد شما به خودی خود موهایی خوش‌ حالت و جذاب دارید.

روش صحيح خشك كردن موی سر با حوله

مرحله اول: استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب

مرحله اول: استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب

در حمام موهای تان را با یک شامپو متناسب با جنس آنها بشویید. به عنوان مثال اگر موهایی خشک و شکننده دارید بهتر است از شامپوی مخصوص موهای خشک استفاده کنید. بعد از آن یک نرم کننده خوب بزنید و بعد از چند دقیقه آبکشی کنید. اینگونه موها از حالت زبری و سفتی در می آیند. توجه کنید که نرم کننده را فقط به ساقه و نوک مو بزنید. چرا که تماس آن با ریشه منجر به ریزش شدید مو می شود. به طور کلی استفاده از شامپو و نرم کننده خوب به شما در داشتن موهایی نرم ، لطیف و بدون وز کمک خواهد کرد. هر چه مو نرم تر باشد بدون سشوار نیز خوش حالت به نظر می رسد.

مرحله دوم: استفاده از یک حوله بسیار نرم و جاذب برای خشک کردن

مرحله دوم: استفاده از یک حوله بسیار نرم و جاذب

وقتی از حمام بیرون می آیید موهای تان خیلی خیس است و به اصطلاح آب از آن می چکد. برای گرفتن آب اضافی موهایتان یک حوله خیلی نرم را بردارید و روی موهای تان قرار دهید و آرام آن را روی سر فشار دهید تا آب اضافی موها کم کم جذب حوله شود. هیچگاه از حوله هایی که جنس زبر و خشن دارند برای گرفتن آب اضافی موها استفاده نکنید. بافت این حوله ها می تواند موهای شما را وز کند و باعث آسیب و شکستگی موها شود.

برای آبگیری موها بهتر است از حوله جنس نخی ، حوله میکروفایبر مو ، حوله ­کاغذی ، پارچه پنبه ای و حوله هایی با جنس تریکو استفاده کنید که با موهای شما لطیف برخورد می کنند. این کار در شروع فرآیند خشک کردن ، از بد حالتی و وز شدن مو جلوگیری می کند.

موها را با ملایمت خشک کنید.

موها را با ملایمت خشک کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می ‌شوند عقب و جلو کشیدن محکم و سریع حوله روی موها است. به ‌جای این‌که حوله را روی موها بکشید، فقط با استفاده از آن آب موها را بگیرید. در زمان خشک کردن، مدام موهایتان را نمالید. الیاف ضخیم حوله و مالش حوله بر روی موها یکی از علل شایع ایجاد وز و گره است. روش صحيح خشك كردن موي سر با حوله این است که یک حوله میکروفایبر یا پارچه پنبه ای روی موهای تان قرار دهید و به آرامی آن را فشار دهید تا کم کم آب اضافی جذب حوله یا پارچه شود.

بنابراین اصلا نیاز نیست حوله را به صورت ناگهانی و با حرکات تند و خشن روی سرتان جلو و عقب کنید. با انجام این کار اصطکاک به‌ وجود می‌ آید که ممکن است به شکستن یا وز شدن موها منجر شود. خشک کردن مو با حوله کاری زمانبر و آرام است و برای مراقبت از موها باید با حوصله انجام شود. به آرامی آب اضافی موها را با حوله بگیرید و بقیه خیسی مو را طبق مراحل بعدی که توضیح می دهم خشک کنید.

مرحله سوم: از محصولات نرم کننده و حالت دهنده مو استفاده کنید.

مرحله سوم: از محصولات نرم کننده و حالت دهنده مو استفاده کنید.

یکی دیگر از اشتباهات افراد این است که از هیچ حالت‌ دهنده‌ ای استفاده نمی‌ کنند. بعد از اینکه رطوبت اضافی موهای تان گرفته شد و تقریبا 80 آن خشک شد وقت آن رسیده از یک سرم دوفاز یا اسپری نرم کننده و حالت دهنده مو استفاده کنید.

استفاده از اسپری و سرم حالت دهنده و نرم کننده مو بیشترین سهم را در زیبایی موهای شما دارند. مطمئنا استفاده از این محصولات به شما کمک می کند موهایی بدون وز ، نرم، لطیف و براق داشته باشید.

جیمز کرنول آرایشگر افراد مشهور می ‌گوید: «تعداد خیلی کمی از موها هستند که وقتی بدون استفاده از محصولات نرم کننده و حالت دهنده مو به طور طبیعی خشک می ‌شوند، فوق العاده به نظر می ‌رسند. دستیابی به موهایی که به صورت طبیعی و بدون نیاز به سشوار خشک شده و زیبا به نظر می ‌رسند، کمی زمانبر است و نیاز به تلاش دارند. محصولات مراقبت از مو ، دوست شما هستند.»

علاوه بر این، کرنول توصیه می‌ کند از محصولات مناسب نوع موهایتان استفاده کنید. اگر موهایی خشک و شکننده دارید، از نرم کننده‌ ها و اگر موهایی بدون حجم دارید، از اسپری ‌های حجم دهنده استفاده کنید. او همچنین طرفدار استفاده از محصولاتی است که حاوی نمک دریاست که در خوش حالتی موها بسیار موثر هستند.

این نکته را فراموش نکنید که اگر مقدار زیادی از سرم مو ، اسپری مو و یا ژل را روی موها بزنید موجب کدر و چرب شدن آنها می ‌شود.

روغن های مناسب مو برای خشک کردن مو

روغن آرگان مناسب برای خشک کردن مو

از میان روغن ها نیز روغن آرگان را برای داشتن موهایی صاف و ابریشمی امتحان کنید. مقداری کمی از روغن آرگان را روی موی مرطوب از اواسط ساقه تا انتهای موها بزنید، اینکار باعث صاف شدن کوتیکول موها می ‌شود، وز موها را از بین می ‌برد و  موها را خوش حالت تر می کند. هیچگاه روغن را به مقدار زیاد نزنید و همچنین اجازه ندهید به ریشه موها برخورد ‌کند چون باعث چرب شدن و کثیف به نظر رسیدن موهایتان می شود.

هیچ محصول حالت دهنده و نرم کننده ای را تا زمانی که هنوز موها کاملا خیس است و آب اضافی آن گرفته نشده است، روی موها نزنید. هنگامی که موهای تان کمی نمدار و نزدیک به خشک شدن بود از این محصولات استفاده کنید.

مرحله چهارم: موها را آرام شانه کنید.

مرحله چهارم موها را آرام شانه کنید.

در مرحله قبل گفتیم که از سرم دوفاز یا اسپری نرم کننده و حالت دهنده مو استفاده کنید تا موها نرم تر شده و راحت تر شانه شوند. به هیچ وجه زمانی که موهای تان کاملا خیس است آنها را شانه نکنید؛ چون موهای خیس، خیلی نرم هستند و قابلیت ارتجاعی آنها بیشتر است به همین دلیل شانه کردن موجب کشش ، شکنندگی و ریزش شدید موها می شود. همه اینها سبب می شود که به ساقه مو آسیب زیادی وارد شود و دچار موخره شود. شانه کردن در این مرحله باعث می شود وز موها کمتر شود.

مرحله پنجم: اجازه دهید موها به طور طبیعی کامل خشک شوند.

خشک کردن مو بدون سشوار - مرحله پنجم اجازه دهید موها به طور طبیعی کامل خشک شوند.

در این مرحله تقریبا 80-90 درصد موها خشک شده و برای خشک شدن کامل موها می توانید یک روسری نخی را سر کنید و صبر کنید، موها یواش یواش خشک شود. راه بعدی این است که اجازه دهید موها در هوای آزاد خود به خود خشک شوند. البته راه اول بهتر است و احتمال وز مو در آن کمتر است.

2 دیدگاه در “چگونه موهایمان را بدون سشوار خشک کنیم

  1. کلارا دوستی گفت:

    تا مو هامون کاملن خشک نشده نباید شونه کرد چون باعث شکسته شدن مو ها میشه و به مو آسیب میرسونه.

  2. یلدا گفت:

    میتونیم آن را با حوله خشک کنین
    باید بزاریم نیم ساعت رو سرمون بمونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *