آرایش و مراقبت از مو, معرفی بهترین محصولات

بهترین مارک کراتینه مو

بهترین مارک کراتینه مو

بهترین مارک کراتینه مو

در گذشته داشتن موهای براق ، صاف ، ابریشمی و بدون وز و مجعد به نظر می رسید رویایی است که هرگز محقق نخواهد شد. اما امروزه روش هایی متنوع و جدید برای صاف کردن دائمی مو ، نیمه دائمی و موقتی مو به وجود آمده که رسیدن به مقصود را سریع‌ تر و راحت ‌تر  کرده و به این آرزوی ما جامه عمل پوشانده است.

یکی از راهکارهای صاف کردن ، نرم و ابریشمی شدن مو کراتینه کردن مو است. کراتین مو یک پیشنهاد عالی برای صاف و نرم کردن موهای وز و مجعد است که با تاثیر گرفتن از عنصر اصلی سازنده مو یعنی کراتین ، می‌ تواند زیبایی را به موها هدیه دهد و با بیشتر کردن خاصیت کشسانی مو از شکنندگی آن جلوگیری کند. مقدار این پروتئین در موهای افراد فِر و یا وز کم است و با استفاده از مواد کراتینه می ‌توانند این پروتئین را در مو جایگزین کنند.

بهترین مارک کراتینه مو

انواع مواد کراتینه

1- کراتینه صافی مو

2- کراتینه احیا کننده مو

تفاوت مواد کراتینه صافی مو و مواد کراتینه احیا کننده مو در محلولی است که استفاده می شود.

کراتین احیا کننده مو چیست ؟

کراتین احیا کننده مو چیست ؟

استفاده از این روش باعث ترمیم موهای آسیب دیده و کراتین های از دست رفته شده و موها را تقویت و ویتامینه می کند.

با استفاده از کراتین احیاء به همراه شامپوها، سرم های مکمل و نرم کننده های مو موجب از بین رفتن آسیب های ناشی از خشک شدن مو به خاطر استفاده زیاد از دکلره و رنگ های شیمیایی شده و مو تقویت می شود. میزان موثر بودن این مواد به تولید کننده آنها بستگی دارد. برخی از مواد ۵۰ درصد خاصیت صاف کنندگی و ۵۰ درصد احیاء دارند، بعضی ها 60 درصد خاصیت احیا کنندگی و 40 درصد صافی دارند و دسته دگیر نیز 80 درصد خاصیت احیا کنندگی و 20 درصد صاف کنندگی دارند. نوع مواد مصرفی به موهای شما بستگی دارد که با توجه به نیاز مو و درصد مورد نیاز برای صافی و احیا مو مشخص می شوند.

کراتین صافی مو چیست ؟

کراتین صافی مو چیست ؟

صاف کردن مو با کراتینه روشی نیمه دائمی است که باعث صاف ، نرم و ابریشمی شدن موها می شود. این کراتینه فر و وز موها را از بین برده و موهای صاف و درخشنده به شما تقدیم می نماید. در این روش محلول حاوی کراتین روی موها مالیده و با اتو کشیدن روی موها ثابت می شود. مدت زمان انجام این کار تقریبا 90 دقیقه است و شما پس از آن می توانید به مدت چند ماه از موهای صاف و حریر مانند خود لذت ببرید. کراتینه صاف کننده به دلیل اینکه از فرمالدهید تشکیل شده دارای احیاء بسیار کمی است.

 

این نوع کراتینه فقط برای موهایی استفاده می شود که آسیب ندیده اند و هدف فقط و فقط صاف کردن مو است. اگر کراتین صافی مو برای موهای بسیار آسیب دیده استفاده شود می تواند منجر به سوختن و از بین رفتن موها شود. صاف کردن مو با کراتینه باید توسط کارشناس متخصص و با تجربه در آرایشگاه انجام شود. اگر صرفاً به دنبال صاف کردن موهای خود هستید می توانید از مواد کراتینه مو برزیلی استفاده کنید. حالا ببینیم کراتینه موی برزیلی چیست ؟

انواع کراتین مو

بهترین مارک کراتینه مو

کراتین مو برزیلی

کراتینه برزیلی از تولیدات کشور برزیل است. اگر موهای فوق العاده وز ، مجعد و فرفری دارید این نوع کراتینه مناسب است و وز شدن موها را برطرف می کند. کراتینه برزیلی موجب از بین رفتن موخوره و درمان بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس نیز می گردد.

در این روش مواد کراتینه بر روی موها قرار گرفته و به وسیله یک برس و سشوار موها را خشک می کنند و در انتها موها را با استفاده از اتو صاف می کنند که این مراحل حدود یک ساعت زمان می برد. در ترکیبات این روش از فرمالدئید استفاده می شود و برای قرار دادن این کراتین بهتر است از یک فرد دوره دیده کمک گرفته تا از آسیب رسیدن به موها جلوگیری شود.

کراتینه مو برزیلی دارای کیفیت بسیار خوبی است و باعث از بین رفتن فر موها و صاف شدن موها در عین حفظ حجم آن ها می شود. مدت زمان استفاده از آن از دیگر برندهای تولیدکننده این محصول بیشتر است. کراتینه برزیلی تقریبا یک سال بر روی موها ماندگاری دارد.

اما برندهای دیگر سازنده این محصول سعی دارند که با قیمت های ارزان تر محصولات بی کیفیت را وارد بازار کنند و این محصولات تقریبا 3 ماه دوام دارند و بد از آن موها به حالت قبل بر می گردند. کراتین مو برزیلی نیاز به حرارت کمی برای حالت دهی و فرم دهی موها دارد که همین امر باعث وجه تمایز آن با سایر محصولات موجود در بازار و استقبال فراوان مشتریان و مصرف کنندگان از این محصول شده است. در ادامه  بهترین مارک مو کراتینه برزیلی را معرفی خواهیم کرد.

بهترین کراتینه مو

کراتین نرم کننده برای موهای فرفری

کراتین نرم کننده مو برای برطرف کردن وز شدگی و فر موها استفاده می شود. برای موهای دارای فر ریز تا متوسط مناسب است. ابتدا مواد کراتینه روی موها قرار می گیرد و بعد با اتو مو صاف می کنیم. در این روش هدف نرم شدن و تقویت موهاست و از کراتین های قوی دارای فرمالدهید استفاده نمی شود و چیزی در حدود 2 ماه ماندگاری دارد.

بهترین کراتینه مو

کراتین مو ژاپنی

کراتینه مو ژاپنی ترکیبی از کراتینه مو برزیلی و روش صاف کننده مو ژاپنی است. در این روش ابتدا کراتین برزیلی با استفاده از اتو مو بر روی موها ثابت می شود و سپس مواد صاف کننده مو ژاپنی با استفاده از شانه روی موها قرار داده می شود. بعد از گذشت یک ساعت و زمانی که این مواد کاملا به عمق مو نفوذ کرد، موها شسته و خشک کنید. کراتینه موی ژاپنی تقریبا به 4 – 5 ساعت زمان نیاز دارد تا تمام مراحل به بهترین شکل انجام شود. این روش کراتینه مو در حدود 5 ماه بیشتر از کراتین برزیلی دوام و ماندگاری دارد و تقریبا برای تمام موها می توان از آن استفاده کرد.

بهترین مارک کراتینه مو

شناخت بهترین مارک مواد کراتینه مو ، در سلامت موی شما بسیار موثر است.بهترین مارک کراتینه مو موهای شما را با کمترین آسیب درخشان و ترمیم می کند.

کراتین اکسپرس

کراتین اکسپرس یک صاف کننده کوتاه مدت محسوب می شود و برای افرادی که دارای موهای مجعد و یا صاف هستند اما در اثر تماس موها با رطوبت حالت وز و نامنظم به خود گرفته اند، مناسب می باشد.

در این روش کراتینه مو ، کراتین به شکل سرم روی موها مالیده و بعد اتو مو زده می شود. کراتین موجود روی موها به عمق مو نفوذ کرده و ثابت می شوند. برای افزایش دوام این کراتین بر روی موها بهتر است از شامپوهای بدون سولفات که دارای کراتین هستند استفاده کنید. ماندگاری کراتین اکسپرس تقریبا 6 هفته است.

انتخاب بهترین مواد کراتینه مو به هدف شما، جنس مو و توانایی مالی تان بستگی دارد. در بازار انواع مواد کراتینه مو با قیمت های مختلف با فرمول و ماندگاری متفاوت وجود دارد. کراتینه کردن مو عوارض خاص خودش را دارد اما با استفاده از بهترین مارک کراتینه مو می توانید این عوارض تا حد زیادی را کاهش دهید. کراتین کردن موها با کمک بهترين مارك كراتينه مو ، یک روش بی خطر برای موهاست که نه تنها موهای تان تقویت را می کند بلکه در نهایت موهایی نرم و ابریشمی به شما تقدیم خواهد کرد.

کراتین اکسپرس

تنوع زیاد در مارک های کراتینه مو ، سبب شده تا پیدا کردن و  انتخاب برند خوب و باکیفیت سخت شود از این رو در این مقاله قصد داریم بهترین مارک های کراتینه مو را معرفی کنیم.

معرفی بهترین مارک کراتینه مو

مارک ditron

بهترین کراتینه مو

مارک دیترون ، برند ایرانی و یکی از بهترین احیا کننده‌ های مو محسوب می شود که برای تقویت و آبرسانی مو گزینه خوبی است. اگر موهای شما نازک ، وز و دارای موخوره است این محصول موها را ترمیم و نرم می کند و مانع گره خوردن موها می شود. مارک دیترون به صورت سه محصول کراتینه ماسک مو ، شامپو و اسپری وارد بازار شده است. شامپو کراتینه دیترون ، ماسک مو کراتینه دیترون و اسپری کراتینه به دلیل داشتن ویتامین B5 به تغذیه فولیکول ‌های مو کمک کرده و وزی و خشکی مو را از بین می ‌برند و در نتیجه موهای شما را درخشان و براق می کنند. قیمت کراتینه مو دیترون بسیار مناسب و به صرفه است.

ست کراتینه ارگانیک Kerarganic

بهترین مارک کراتینه مو

مارک کرارگانیک شامل یک شامپو و ماسک مو است که کاملا ارگانیک بوده و هنگام استفاده آسیبی به مو وارد نمی ‌کند. این محصول برخلاف بعضی مواد کراتینه شیمیایی مو بوی تندی ندارد و رایحه خوبی از خود پخش می کند.

 

کراتینه نانو گلوبال nano global

بهترین مارک کراتینه مو

بهترین مارک کراتینه مو امریکایی کراتینه نانو گلوبال است که توسط متخصصین آمریکایی تولید شده و در بین خانم‌ ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این روش موهای آسیب دیده ترمیم و صاف می‌ شوند. این روش علاوه بر اینکه موها صاف و براق می ‌شوند خاصیت درمانی نیز دارد یعنی موها آبرسانی و پیاز مو نیز تقویت می شود و از ریزش موها جلوگیری می‌ کند.

همچنین باعث ترمیم موهای آسیب دیده نیز می ‌شود. روش کار در کراتینه گلوبال به این صورت است که ابتدا مواد روی ساقه مو مالیده می‌شود و مدت زمان حدود 1.5 الی 3 ساعت طول می کشد. البته این زمان بستگی به ضخامت موهای فرد دارد. بعد برای جذب بیشتر کراتین و تاثیرگذاری مواد، مو را به مدت 30 دقیقه رها می‌ کنید. بعد از این مرحله موها را با اتو مو و یا سشوار صاف کنید.

مارک l’anza keratin healing oil hair treatment

مارک کراتینه مو

یکی از بهترین مواد کراتینه مو دنیا از دید سایت Byrdie کراتینه لانزا می باشد. این کراتینه به دلیل دارا بودن پروتئین های کراتین قوی ، موی آسیب دیده را احیا کرده و قوی و سالم می کند. ترکیبات کراتین لانزا شامل پروتئین کراتین و مجتمع فیتو IV برای ایجاد موهای بدون وز، صاف ، ابریشمی و سالم می باشد. جزء دسته کراتین بدون فرمالدئید می باشد.

فرمالدئید یکی از مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده کراتینه مو است اما گاز فرمالدهید یک ماده سرطانزاست و ممکن هست برای بعضی افراد که حساسیت دارند، مشکلات جدی ایجاد کند. این کراتین حاوی روغن های طبیعی است که باعث تقویت ، نرمی و لطافت موها می شوند. استفاده از این کراتین آسان است فقط کافیست این کراتین را روی موی خیس بمالید تا جذب مو جذب شود. قیمت کراتینه لانزا کمی گران است.

مارک کراتینه  Keratin cure bio-brazilian

بهترین مارک کراتینه

کراتینه برزیلی مدل  keratin cureشامل شامپو و نرم کننده روزانه است که ماده شیمیایی فرمالدهید  را ندارد و  در نتیجه حین استفاده بوی تندی نمی دهد. کراتین کیور در بین مارک های دیگر قیمت بالایی دارد و برای موهایی با حجم متوسط می‌ توان ۸ بار استفاده کرد. ماندگاری این کراتینه تقریبا 10 هفته است که صافی موها حفظ می شود. برای فرزندان بالای شش سال می توان از کراتینه کیور استفاده کرد.

مارک Lasio Keratin-Infused Treatment One Day Formula

بهترین مارک کراتینه مو

کراتین مو لازیو از مواد کراتین و فرمالدئید تشکیل شده که تا حد زیادی تقریبا 90 درصد موهای فر و وز را بهبود بخشیده و صاف و نرم می کند. این محصول یکی از بهترین مارک کراتینه زنانه و مردانه محسوب می شود چون خاصیت صاف کنندگی و درخشندگی قوی دارد. به همین دلیل رضایت مصرف کنندگان را به خود جلب کرده و در سالن ‌های زیبایی در سطح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد هرچند قیمت بالایی دارد. این کراتینه مو به دلیل داشتن فرمالدهید برای زنان باردار ، افراد زیر 18 سال و افراد داری حساسیت شدید مناسب نیست.

مارک Keratin Research Brazilian Keratin Hair Treatment

مارک Keratin Research Brazilian Keratin Hair Treatment

 

کراتین ریسرچ محصول کشور آمریکاست و دارای 80 درصد خاصیت احیا کنندگی مو و 20 درصد صافی است. این محصول حاوی روغن آرگان، مواد نرم کننده، روغن نارگیل و سایر پروتئین ها برای مرطوب کردن موها و جلوگیری از خشکی و شکنندگی است. همچنین برای ترمیم و تقویت موهای وز ، فر و آسیب دیده گزینه خوبی است. شما می توانید موهایی صاف و ابریشمی بدون مواد مضر و فرمالدئید رو با کراتین ریسرچ تجربه کنید. همه این مزایا دست به دست هم داده تا این کراتینه جزء لیست بهترین مارک کراتینه مو قرار گیرد.

در بسته بندی این محصول یک شامپو پاک کننده مخصوص قبل از کراتین، مواد کراتین، شامپو و نرم کننده بدون سولفات و یک شانه مخصوص قرار دارد. همانطور که می دانید پس از انجام کراتین نباید از محصولات مو حاوی سولفات استفاده کرد. به همین خاطر کراتین ریسرچ نیاز شما را برطرف کرده و شامپو و نرم کننده بدون سولفات را در پکیج خود قرار داده است.

مارک gold label

مارک gold label

کراتین مارک گلد لیبل حاوی روغن‌های جوجوبا، آووکادو و روغن آرگان می باشد که رطوبت از دست رفته را به موهای شما باز می گرداند. مارک گُلدلیبل برای موهای بلند و فر مناسب است و در مقایسه با محصولات دیگر ترکیبات قوی تری دارد. این محصول تنها در بطری های بزرگ عرضه می شود به همین دلیل برای دفعات متمادی استفاده می شود. تنها عیب این محصول بوی تندی آن است که ممکن است حساسیت ایجاد کند. قیمت کراتین گلد لیبل نیز بسیار بالاست. پیشنهاد می شود بعد از استفاده این مارک کراتینه از شامپو و نرم کننده های کراتین ریسرچ استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

برند brazilian blowout

برند brazilian blowout

مارک کراتین برزیلین بلو اوت یکی دیگر از مارک های خوب کراتینه مو می باشد. برزیلین بلواوت دارای کیفیت بالایی است و استقبال خوبی نیز از این محصول شده است.

نانو بوتاکس ریچه

بهترین مارک کراتینه مو

نانو بوتاکس ریچه دارای احیای بسیار بالا و قدرت صافی عالی  است که ضمن صاف کردن مو و تقویت آن موخوره را از بین می برد و برطرف کننده می باشد. این محصول فاقد مواد شیمیایی است و برای خانم های باردار مناسب می باشد.

کراتین کادیو  brasil cacau

کراتین کادیو brasil cacau

کراتین برزیل کاکائو در ایران با نام تجاری کادیو ( کادیوو ) شناخته شده که یکی از بهترین مارک کراتینه مو در ایران می باشد. کراتین کادیوو کاکائو برزیلی محصول ساخت کشور برزیل و دارای حجم یک لیتر است. میزان فرمالدهید در آن استاندارد و بدون بو و گازهای آزار دهنده است. این محصول برای موهایی با فر زیاد و پر حجم، مناسب است. اگر موهای شما دارای آسیب دیدگی متوسط و فر فری هستند کراتینه کادیوو بهترین انتخاب است. این مواد کراتینه شکلاتی می توانند برای شما معجزه کند. ماندگاری کادیو تقریبا 12 ماهه است. قیمت آن نیز از نظر اقتصادی به صرفه است.

کراتین کراپلکس keraplex

کراتین کراپلکس keraplex

کراپلکس معروف به خاویار کراتین، ساخت کشور برزیل و دارای حجم یک لیتر است. این کراتینه شامل سه محصول شامپو قبل کراتینه و مواد اصلی کراتینه و ماسک مو کراتینه می باشد. این محصول کاملا ارگانیک و گیاهی و بدون گاز سمی و بو است.  مناسب برای موهای آسیب دیده و وز ، بدون عوارض و حاوی پروتئین کراتین است. کراتینه کراپلکس خاویار برای شما موهایی ابریشمی ، صاف و لخت به ارمغان می آورد حتی اگر موهای تان دکلره باشد. ماندگاری کراتینه مو کراپلکس 5 تا 6 ماه می باشد و حسایتی ایجاد نمی کند.

کراتین بیو تانیکس پرایم Bio tanix prime

کراتین بیو تانیکس پرایم Bio tanix prime

کراتین بیوتانیکس پرایم ساخت کشور برزیل یکی دیگر از بهترین مارک کراتینه مو مردانه و زنانه می باشد. این محصول بیشتر برای افرادی که با مشکلاتی چون ریزش، موخوره و ساقه موهای ضعیف مواجه اند، مفید است چون به دلیل ارگانیک و طبیعی بودن مواد کراتینه موها خیلی سریع بازسازی می شوند.

اصولا اغلب افراد به علت قدرت فوق‌العاده‌ای که در حالت دهندگی، صاف و براق کردن موها دارد به سراغ آن می‌روند، اما بعد از چند بار استفاده متوجه تأثیرات مثبت آن در بهبود موهای خود می‌ شوند. کراتین بیو تانیکس خاصیت درمانی عالی دارد و به دلیل دارا بودن مواد طبیعی و نداشتن مواد شیمیایی توانسته گوی سبقت را از دیگر رقبا برباید.

از مزایای کراتینه پریم می توان به ترمیم و بازسازی ساقه موها، خاصیت لخت کننده گی قوی ، نداشتن فرمالئید و نداشتن حساسیت و آلرژی، صد در صد ارگانیک، بدون ایجاد بو و گاز سمی و بالاترین سطح ماندگاری روی مو اشاره کرد است. همچنین برای کودکان و زنان باردار قابل‌ استفاده است.

مارک کراتینه مو Blondis

بهترین کراتینه مو

کراتین بلوندیس ترمیم کننده ، ‌احیا کننده ، براق کننده و ‌حجم دهنده برای موهای نازک و دکلره شده می باشد. دارای احیا 100 درصد و صافی 80 درصد می باشد. مارک کراتینه مو Blondis یکی از بهترین مارک کراتینه مو است که ماندگاری ۵ الی ۶ ماه دارد و میزان رضایت مندی از آن بالا است.

کراتین مکسی گلد Maxi Gold

کراتین مکسی گلد Maxi Gold

ترکیبات ۱۰۰ درصد گیاهی دارد و فاقد فرمالدهید است. کراتین مکسی گلد شکستگی‌ها و آسیب ‌های مو را کاهش داده و ساقه مو را احیاء می ‌کند. خیلی از خانم‌ها از شکستگی ، موخوره و وز بودن موهای خود رنج می‌برند و همچنین بسیاری از موها به سبب رنگ و دکلره خشک و شکننده می شوند با استفاده از کراتین موی مکسی گلد برزیلی می‌توانید موهای آسیب دیده خود را درمان و تقویت کنید و همچنین مویی صاف و درخشان داشته باشید. دوام این محصول روی موهای شما تقریبا 5 تا 6 ماه است.

2 دیدگاه در “بهترین مارک کراتینه مو

  1. غزال ساغری گفت:

    بعد از چه مدتی تاثیر کراتین روی مو ها از بین میره؟

    1. Ala Nasiri گفت:

      تقریبا 6 ماه طول تاثیرش از بیین بره ولی بستگی به این داره که چه جوری از مو هامون بعد از کراتین مراقبت کینم مثلا از شامپو کراتین دار استفاده کنیم https://bistbarg.com/category/introducing-the-best-products/ اینم لینک مقاله مون و همچنین باید از اتو مو های مخصوص کراتین استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *