بهداشت و زیبایی ناخن

انواع مدل فرنچ ناخن

مقاله فرنچ ناخن

مدل فرنچ ناخن: داشتن ناخن هایی زیبا و شیک آرزوی هر خانمی است و اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل روش های مختلفی برای رسیدگی و زیباتر کردن ناخن ها وجود دارد مثل کاشت ناخن ، ژلیش ناخن ، مانیکور ناخن ، کاور ناخن ، لاک ناخن ، فرنچ ناخن و غیره. از میان روش های زیباسازی ناخن ها مدل فرنچ ناخن یکی از پرطرفدارترین آن هاست.

فرنچ ناخن چیست؟

فرنچ ناخن یک روش قدیمی و پرطرفدار برای زیباتر کردن ناخن ها می باشد که از سال 1970 توسط خانم های فرانسوی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرنچ ناخن از ابداعات فرانسوی هاست که به آرایش طبیعی و در عین حال شیک علاقه خاصی دارند. در این نوع مدل زیباسازی ناخن ها هم از رنگ طبیعی ناخن ها الهام گرفته شده و هم با طراحی های زیبا می توان ناخن هایی جذاب ، درخشنده و شیک به ارمغان آورد.

البته امروزه هم فرنچ ناخن جزء روش های محبوب برای زیباتر کردن ناخن ها می باشد که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است.

فرنچ ناخن نوعی روش لاک زدن است که ظاهری طبیعی، زیبا و جذاب به ناخن ‌های شما می ‌دهد. این روش برای خانم های شاغل که وقت طراحی و رسیدگی ندارند اما به فکر زیبایی و تمیزی ناخن های خود هستند مناسب است.

برای خانم هایی که حوصله رفتن به آرایشگاه را ندارند و نمی خواهند هزینه های زیادی برای آرایش ناخن های خود بدهند هم گزینه خوبی است.

فرنچ ناخن چیست

فرنچ ناخن در خانه خیلی راحت و سریع قابل انجام است و لازم نیست که هزینه های هنگفتی برای انجام آن در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی بپردازید.

به هر حال فرنچ ناخن هم مثل دیگر روش های زیباسازی ناخن همانند یک مانع عمل می کند که باید در هنگام وضو و غسل آن را پاک کرد.

در غیر این صورت وضو و غسل باطل است که به تبع آن نماز و روزه نیز باطل می باشد. به طور کلی هر چیزی که جرمی دارد و مانع رسیدن آب به بدن و ناخن ها می شود باید برطرف گردد، وگرنه آب به اعضای بدن نمی رسد و وضو و غسل با آن درست نیست.

انواع مدل فرنچ ناخن

فرنچ ناخن را می توان هم برای ناخن های با اندازه بلند ، ناخن های متوسط و ناخن های کوتاه استفاده کرد. البته مدل فرنچ ناخن روی ناخن های بلند نسبت به ناخن های کوتاه خود را بهتر و زبیاتر نشان می دهد.

علاوه بر اندازه ناخن ، مدل ناخن ها هستند که فرنچ ناخن برای زیبایی انواع مدل ناخن های نوک تیز ، گرد ، مربعی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مدل طراحی و آرایش ناخن معمولا صدف ناخن رنگ اصلی خود را دارد و هلال و نوک ناخن ها رنگ آمیزی می شود که اغلب از لاک با رنگ سفید برای این قسمت استفاده می ‌شود.

فرنچ ناخن به این روش یعنی رنگ سفید همراه با رنگ ناخن ساده ترین مدل فرنچ ناخن است که به مدل فرنچ ساده ناخن معروف هستند و در سال های اخیر توجه خیلی از خانم ها را به خود جلب کرده اند.

انواع فرنچ ناخن

طرح ناخن فرنچ

مدل های فرنچ ناخن بسیار زیاد و متنوع هستند. طراحان ناخن برای مدل فرنچ ناخن طراحی ‌های زیبا و شکیلی را به همراه رنگ بندی های مختلف و جذابی ارائه دادند و روز به روز این طراحی ها و رنگ آمیزی ها تنوع بهتر و بیشتری به خود می گیرد.

فرنچ ناخن جزء آن دسته از طراحی ‌هایی است که محدودیت سنی ندارد. به دلیل سادگی و جذابیت خاصی که دارد می توان از آن در عقد و عروسی ها، جشن زایمان، جشن تولدها، مهمانی های دوستانه و دورهمی های زنانه استفاده کرد.

مدل فرنچ ناخن یکی از قشنگ ترین مدل ‌ها برای طراحی ناخن ها است که با کمک آن می‌ توان انواع طرح و رنگ ها را برای دیزاین ناخن به کار گرفت و تنوعی زیبا و منحصر به فرد در آنها به وجود آورد.

در روش فرنچ ناخن ، نوک ناخن ها معمولا دارای رنگ سفید بوده البته رنگ های دیگر نیز رایج است و صفحه ناخن به رنگ طبیعی، صورتی روشن یا طلایی و بژ می باشد.

مدل فرنچ ناخن دست در ابتدا به این صورت بود که تنها بخش سفید رنگ در بالای ناخن ‌ها مورد توجه قرار می‌ گرفت و به بقیه قسمت های ناخن کاری نداشتند.

اما امروزه مدل ‌های پیچیده تر و متنوعی روی کار آمده که همگی به بولد و نمایان کردن بخش ابتدایی و پایین ناخن‌ ها کمک می کنند.

بعضی ها فرنچ ناخن را با دیگر روش های دیزاین ناخن ترکیب می کنند. مثلا ابتدا کاشت ناخن را انجام می دهند و بعد روی ناخن های کاشته شده عمل فرنچ را پیاده سازی می کنند.

به دلیل آسان بودن طراحی و دیزاین ناخن با مدل فرنچ  و پاک کردن مدل فرنچ ناخن پیشنهاد می کنم آن را امتحان کنید تا از زیبایی و سادگی آن لذت ببرید.

طرح ناخن فرنچ

روش فرنچ ناخن

روش انجام فرنج ناخن بسیار ساده است. ابتدا باید ناخن ها را سوهان کشی ، مرتب ، هم اندازه و شکل هم کرد. بعد یک لایه بیس کات روی ناخن ها می زنید.

این کار باعث خواهد شد دوام لاک ناخن تان بیشتر شود و از ترک خوردن ، پریدگی ، لب پر شدن و تغییر رنگ و زرد شدن لاک جلوگیری کند و در نتیجه رنگ لاک مدت زمان بیشتری ثابت و براق باقی خواهد ماند.

برای اینکه فرنچ ناخن طبیعی و زیبا باشد، روی قسمت بالایی ناخن یعنی سر ناخن یک لایه لاک سفید زده می شود و روی قسمت پایین یا تمام ناخن لاک براق می زنند تا درخشندگی زیبایی پیدا کند.

شما می توانید با استفاده از لاک‌ های رنگی و ساده، و کمی خلاقیت به خرج دادن تنوع زیادی ایجاد کنید. مطمئن باشید همسرتان از دیدن ناخن های شما غافلگیر و شگفت زده خواهد شد.

پس به طور کلی می توان گفت فرنچ ناخن دارای یک پایه صورتی روشن با نوک سفید هست و این مدل طراحی ناخن جزء پرطرفدارترین مدل ها برای آرایش ناخن در همه جای دنیاست.

روش فرنچ ناخن

 

رنگ فرنچ ناخن

در مدل های جدید فرنچ ناخن می توان تنها قانون فرنچ را رعایت کرد و بعد از رنگ های مختلف برای ایجاد فرنچ ناخن استفاده کرد.

بعضی ها به جای اینکه قسمت بالای ناخن را سفید کنند مشکی می زنند و قسمت پایین ناخن از یک لاک با رنگ دیگر استفاده می کنند.

برای فصل تابستان ترکیب رنگ های نئونی برای نوک ناخن انتخابی خوب است. ترکیب رنگ های سفید و مشکی ، سفید و قرمز ، سفید و سبز ، مشکی و سرمه ای ، مشکی و بنفش ، لاک های اکلیلی و پر زرق و برق، رنگ های هم تناژ و … همگی جزء گزینه هایی هستند که به شما این امکان را می دهند تا مدل فرنچ ناخن شما زیبا و جذاب باشد.

رنگ فرنچ ناخن

نمونه مدل های فرنچ ناخن

اگر به مدل‌ های ساده ، جدید و به‌ روز و مدل هایی با رنگبندی های جذاب علاقه دارید، در این مقاله همراه ما باشید. زیباترین مدل های فرنچ ناخن با طرح ها و مدل ‌های متنوع وجود دارد که می ‌توان از آن ‌ها برای دیزاین ناخن ‌های خود ایده بگیرید.

 •  ناخن جدید

مدل فرنچ ناخن

 •  ناخن تیز

مدل فرنچ ناخن تیز

 •  ناخن گرد

مدل فرنچ ناخن گرد

 •  ناخن مربعی

مدل فرنچ ناخن مربع

 •  ناخن بلند

مدل فرنچ ناخن بلند

 • ناخن کوتاه

مدل فرنچ ناخن کوتاه

 •  ناخن طرح دار

مدل فرنچ ناخن طرح دار

 •  ناخن دخترانه

مدل فرنچ ناخن دخترانه

 •  ناخن عروس

مدل فرنچ ناخن عروس

1 دیدگاه در “انواع مدل فرنچ ناخن

 1. سیمین نیکپی گفت:

  خیلی زیباست ولی ساده باشه خوشگلتره نه همراه طرح.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *