آرایش و مراقبت از مو

روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی

کاهش درد اپیلیدی

کاهش درد اپیلیدی :خیلی از خانم ها به دلیل درد ناشی از اصلاح مو با اپیلیدی در استفاده از آن تردید دارند. حتی بهترین مارک اپیلیدی به دلیل اینکه موها را از ریشه در می آورد دردی را ایجاد خواهد کرد. البته احساس درد از فرد تا فردی دیگر متغیر است. به هر حال چون حذف موهای زائد با اپیلیدی ماندگاری بیشتری دارد و موها دیرتر در می آیند نسبت به روش های قدیمی مثل تیغ ارجحیت دارد.

استفاده از اپیلیدی برای اولین بار بیش‌ ترین درد را دارد. بعد از آن هربار که از ایپلیدی استفاده می ‌کنید، این درد کمتر و کمتر می شود؛ چرا که اپیلیدی موجب می‌ شود موها نازک و ضعیف ‌تر از قبل رشد کنند. البته روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی وجود دارد که با استفاده از آنها می ‌توانید دردتان را تا حد زیادی کاهش دهید. با ما همراه باشید تا با این روش ‌ها آشنا شوید.

روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی

چگونه درد اپیلیدی را کاهش دهیم؟

چند روز قبل از اصلاح با اپیلیدی پوست تان را لایه برداری کنید.

دو یا سه روز قبل استفاده از اپیلیدی لایه برداری کنید تا پوست های مرده که مانع کندن راحت موها می شوند از بین بروند و عمل اصلاح راحت تر و با درد کمتری باشد. همچنین لایه برداری ، موهای زیر پوستی تان را کاهش می دهد و به هنگام قرار گرفتن اپیلیدی روی موها راحت تر از ریشه خارج می شوند.

شما می توانید شکر قهوه ای با ژل حمام معمولی یا روغن زیتون را مخلوط کنید و آن را روی پوست تان بمالید که پوست و موها نرم تر شود. البته از کیسه هم می توان برای لایه بردای استفاده کرد.

پماد و کرم های بی حسی موضعی استفاده کنید.

دومین روش کاهش درد اپیلیدی این است که یک لایه نازکی از کرم بی حسی را بر روی پوست محل مورد نظر بمالید. سپس به مدت 30-۴۵ دقیقه صبر کنید تا خوب جذب پوست شود. البته این روش برای کاهش درد به طور صد در صد جواب نمی دهد چون زمانی که شروع به اصلاح می کنید، متوجه می شوید در قسمتی که کرم بی حسی زدید همچنان درد را حس می کنید اما کمتر از قسمت های بدون کرم هست.

کرم های بی حسی تنها سطح پوست را بی حس می کنند ولی برای داشتن یک اصلاح بدون درد باید تا چند میلی متر زیر سطح پوست نیز بی حس شود به همین دلیل پماد و کرم های بی حسی درد را در حدود ۲۰-30 درصد کم می کنند اما آن را کامل از بین نمی برند.

یکی از این کرم های بی حسی لیدوکائین هست که می توانید قبل از اپیلیدی آن را به پوست تان بزنید و صبر کنید تا اثر کند، بعدش اپیلیدی را بزنید. البته بعضی از کرم های بی حسی گران هستند و نمی توان برای همه قسمت های بدن از آها استفاده کرد.

بنابراین بهتر است تنها به بخش های حساس که پوست نازک و دردناکی دارند و درد آن برای شما قابل تحمل نیست بزنید. مثل صورت ، ناحیه بیکنی ، قسمت هایی از ران پاها ، پشت زانوها.

روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی

بعد از حمام از اپیلیدی استفاده کنید.

آب گرم منافذ پوست را باز و موها را نرم تر می کند. به همین دلیل اگر قبل از اصلاح موها حمام کنید، درد را کمتر حس خواهید کرد و موها راحت تر کنده می شوند.

اگر پوست تان خشک است توصیه می کنم بلافاصله بعد از حمام اپیلیدی نکنید چون چربی پوست رفته و پوست حساس تر شده پس صبر کنید و فردا این کار را انجام دهید.

در داخل حمام از اپیلیدی استفاده کنید.

عمل اصلاح و زدودن موها را زیر دوش آب گرم انجام دهید. زیرا آب گرم باعث تولید مواد کاهش دهنده درد و آرام بخش در بدن می شود و همچنین زیر دوش آب موها نرم تر و منافذ پوست بازتر می شوند و ریشه موها راحت تر و با درد کمتری کنده می شوند.

اما به هر حال با وجود کاهش درد اپیلاسیون در حالت خیس، کارآیی دستگاه در محیط خیس و مرطوب بسیار کمتر از محیط خشک است.

هنگامی که زیر دوش آب عمل اصلاح را انجام می دهید، موها بیشتر روی بدن می چسبند و کندن موها سخت تر می شود و مدت زمان حمام نیز طولانی تر می شود.

برای اینکه این مشکل پیش نیاید چه باید کرد؟ هنگام استفاده از اپیلیدی نباید زیر دوش عمل اصلاح را انجام دهید بلکه درون وان یا لگن بزرگ بروید و درون آب گرم غوطه ور شوید. آب درون وان یا لگن پوست شما را آرام و ریلکس و موها را نرم تر می کند. در نتیجه کنده شدن آنها آسان تر و درد اپیلیدی کمتر می شود.

برای انجام این روش باید اپیلیدی های ضدآب که با باتری کار می کنند و شارژی هستند داشته باشید. اگر دستگاه شما ضد آب و شارژی نیست این روش را بیخیال شوید.

روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی

قبل از اپیلیدی موهای زائد را بزدایید.

اگر نسبت به درد حساس و نازک نارنجی هستید، برای کاهش درد اپیلاسیون با اپیلیدی به این توصیه عمل کنید. برای بار اول یک هفته قبل استفاده از اپیلاتور محل مورد نظر را یک بار وکس کنید، موم بیندازید یا با صمغ عربی موهای زائد را بکنید.

این کار تفاوت زیادی در میزان درد ایجاد می کند. وقتی موها دوباره شروع به رشد کردند از اپیلاتور استفاده کنید. از آنجایی که تمامی موها با هم رشد نمی کنند، بنابراین موهای کمتری را اصلاح می کنید و همچنین موها نازک تر از قبل می رویند که این روش به کاهش درد اپیلیدی کمک می کند.

کاهش درد اپیلیدی

اندازه موها خیلی بزرگ نباشد.

هر چه موها بلندتر باشند، قطعاً میزان درد بیشتر خواهد بود. نگذارید موهای زاید خیلی بلند و پر پشت شوند تا هنوز کوتاه و تک و توک هستند آنها را اصلاح کنید.

بهترین اندازه رشد موها برای اپیلیدی حداکثر یک سانتیمتر است. به همین دلیل بهتر است هر 1 تا 2 هفته یک بار که موها به اندازه کافی رشد کردند، آنها را اصلاح کنید تا درد اپیلیدی کمتر شود.

از قسمت بسیار کوچک اصلاح مو را شروع کنید.

هدف ما یافتن راهی برای کاهش درد اپیلیدی است به همین دلیل یک روش موثر این است که از قسمت کوچکی اپیلاسیون را شروع کنید.

به عنوان مثال اگر قصد زدن موهای زائد دست خود را دارید بهتر است یک قسمت از پایین مچ را انتخاب و کار را شروع کنید. اگر می خواهید موهای پاهای را بزنید از مچ پا یا قسمت پایین زانو شروع کنید.

هنگامی که به درد آن در ناحیه کوچک عادت کردید می توانید به قسمت های بیشتر و دیگر ادامه دهید و کار خود را به پیش ببرید.

روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی

پوست تان را محکم با دست فشار دهید.

جایی را که می خواهید اپیلیدی کنید برای کاهش درد با دست فشار دهید با این کار گیرنده های درد از بین می روند و موها راحت تر جدا می شوند. گیرنده های درد زیر پوست قرار دارند.

به کمک شست و انگشت اشاره تان دو طرف نقطه ای که می خواهید اصلاح کنید را فشار دهید. دو طرف را به گونه ای فشار دهید که پوست میان آن به طرف بیرون برجسته شود، فشار خود را بیشتر کنید تا پوست کاملا برجسته شود بعد به آرامی موهای ایستاده را اپیلیدی کنید.

پوست تان را محکم بکشید.

روش دیگر این است که با دو انگشت اشاره و شست محکم پوست را بکشید تا سفت تر شود، بعد همانطور که اپیلیدی در دست دیگر شماست آن را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. اینگونه اپیلیدی پوست شما را نیشگون نمی گیرد و فولیکول موها بالاتر می آید و به پوست نزدیک تر شده و باعث ایجاد درد بیشتر نمی شود.

کشیدن پوست نه تنها باعث راحت تر شدن عمل اصلاح شده، بلکه درد اپیلیدی را به شدت کاهش می دهد. برای قسمت هایی که پوست بسیار نرم و نازک است این روش کاهش درد اپیلیدی عالی است.

درجه سرعت دستگاه اپیلیدی کم باشد.

استفاده از سرعت بالای اپیلیدی ممکن است سرعت کار را بالا ببرد اما درد بیشتری دارد. پس اگر تحمل درد زیادی ندارید، بهتر است از سرعت های کمتر اپیلیدی خود استفاده کنید.

تعداد موچین های اپیلیدی بیشتر باشد.

هرچه تعداد موچین ها یا تیغه های سری اپیلیدی بیشتر باشد، درد کمتر می شود. اگر به دنبال روش کاهش درد اپیلیدی هستید بهتر است اپیلیدی بخرید که سری آن بزرگتر و تعداد بیشتری تیغه دارد. این اپیلیدی ها چون تعداد زیادی مو یکجا در می آیند به همین دلیل شوک های کمتری به پوست وارد و درد کمتری احساس می کنید.

کاهش درد اپیلیدی

هنگام استفاده از اپیلیدی نفس عمیق بکشید.

روش دیگر برای کاهش درد اپیلیدی این است که قبل از شروع، استرس را از خود دور کنید. چندین نفس عمیق بکشید و عمل اصلاح را شروع کنید. در حین کشیدن موها هم گاهی یک نفس عمیق بکشید و تنش را از خود دور کنید.

ذهن خود را منحرف کنید.

هنگام کار با اپیلیدی اگر می خواهید درد را کاهش دهید فکر و حواس خود را پرت کنید و مدام روی درد کنده شدن موها تمرکز نکنید. شما می توانید حین کار با اپیلیدی سریال یا فیلم مورد علاقه تان را ببینید، آواز بخوانید، با دوستان تان چت کنید، تنقلات خوشمزه کنارتان بگذارید و آنها را بخورید.

مناطق خیلی حساس را اپیلیدی نکنید.

می دانید که کدام قسمت های بدن درد بیشتری دارند؟ بعضی از قسمت های بدن حساس تر و پوست شان نازک تر است و هنگام زدودن موها درد بیشتری باید تحمل کنید.

مثلا ناحیه بیکینی و زیر بغل دردناک است. بنابراین بهتر است از اپیلیدی در این قسمت ها خودداری کنید و به جای آن از روش های دیگر مثل تیغ ژیلت ، کرم موبر و …  استفاده کنید.

بعد از پریودی اپیلیدی کنید.

در زمان پریودی و یا قبل از آن به دلیل سطح بالای هورمون ها، پوست بدن زن حساس تر می شود. از اصلاح موها در این دوران بپرهیزید. بهترین زمان برای انجام این کار 4-7 روز بعد از اتمام دوره پریودی است که پوست کمترین حساسیت را دارد. البته ممکن است در بعضی زنان این عدد متفاوت باشد.

قبل از اپیلیدی از مصرف کافئین بپرهیزید.

یکی دیگر از راه های کاهش درد اپیلیدی این است که 6-8 ساعت قبل از اصلاح نوشابه و یا قهوه ننوشید. مصرف کافئین می تواند پوست شما را حساس و احساس درد را افزایش دهد. در روزی که مایل به انجام این کار هستید از نوشیدن مواد کافئین دار بپرهیزید.

روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی

2 دیدگاه در “روش هایی برای کاهش درد اپیلیدی

 1. سارینا امینی گفت:

  اپیلیدی خیلی روش مسخره ای برای از بین بردین مو های زاِئد چون هم درد زیاده داره و هم مثل تیغ مو ها رشد میکنه.

  1. Mohi گفت:

   😂قرار نیست دیگه رشد نکنه که
   این فقط نسبت به تیغ بهتره زمان رشد کمتر استفاده مداوم باعث نازک شدن مو و کمتر شدنش میشه مثل تیغ هم موها سیخ سیخی نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *