معرفی بهترین محصولات

اپیلاسیون با جلبک

آیا اپیلاسیون با جلبک موجب کاهش دائمی موهای زائد می شود

همیشه از قدیم تا به امروز مسئله از بین بردن موهای زائد دغدغه بسیاری از خانم ها و برخی آقایان بوده و هست. تاکنون نیز روش های زیادی روی کار آمده اند، همچون استفاده از تیغ و ژیلت، پودر و کرم های موبر، اپیلاسیون با موم گرم، موم سرد، الکترولیز، لیزر و اکنون اپیلاسیون با جلبک. برخی از این روش های نام برده موقتی و برخی دیگر به صورت دائمی و برای همیشه شما را از شر موهای زائد خلاص می کنند.

در چند سال اخیر روش الکترولیز و مخصوصاً لیزر به عنوانی یک راهکار دائمی برای از بین بردن موهای زائد مورد استقبال قرار گرفته اند. علاوه بر اینها تبلیغات زیادی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به چشم می خورد که اپیلاسیون با جلبک سبز راهکاری موثر برای از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و بدن می باشد. اما این ادعا و تبلیغ تا چه اندازه درست است؟ آیا اپیلاسیون با جلبک موجب کاهش دائمی موهای زائد می شود ؟

اپیلاسیون با جلبک سبز

اپیلاسیون با جلبک سبز

همانطور که قبلا گفتیم راه های زیادی برای خلاص شدن از شر موهای زائد وجود دارد. برخی از این روش ها مو را از سطح پوست جدا می کند که آن را دپیلاسیون می ‌نامند. اصلاح با تیغ، ماشین ریش تراش و یا کرم های موبر از نوع دپیلاسیون هستند که موها را به صورت سطحی می بُرند. در این روش رویش مجدد موها خیلی سریع و در مدت زمان کوتاه اتفاق می افتد.

روشی که مو را از ریشه خارج می کند اپیلاسیون نام دارد. استفاده از موچین، دستگاه اپیلیدی، بند انداختن، دستگاه بند انداز، وکس کردن با موم گرم یا موم سرد همه اینها به طور موقت مو را از بین می برند اما به دلیل اینکه موها از ریشه کنده می شوند رویش مجدد موها نسبت به دپیلاسیون مدت زمان بیشتری طول می کشد.

دو روش دیگر وجود دارد که به صورت دائمی شما را از دست موهای زائد مزاحم راحت می کنند. استفاده از الکترولیز و مخصوصاً لیزر که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند.

الکترولیز موهای زائد

الکترولیز موهای زائد

الکترولیز توسط یک متخصص ماهر و حاذق در یک کلینیک معتبر انجام می‌ شود. در این روش یک سوزن یا میله نازک را از طریق سوراخ مو وارد پوست و داخل فولیکول‌ مو قرار می‌ دهند. بعد یک جریان الکتریکی به فولیکول وارد می کنند. در اثر حرارت تولید شده فولیکول تخریب می شود. تخریب فولیکول مو تنها در یک دوره زمانی خاص از مرحله رشد مو، مرحله آناژن اتفاق می افتد. به همین دلیل برای درمان تمام موهای زائد هر قسمت از بدن چندین جلسه مورد نیاز است.

روش الکترولیز مثل هر روش دیگری مزایا و معایبی دارد. معایب آن وقتگیر بودن و سرعت پایین است. در نتیجه تعداد جلسات بالاتر می رود و به تبع هزینه آن هم بیشتر می شود. از همه مهم تر اینکه اگر این کار توسط فرد خبره و باتجربه انجام نشود عوارض پوستی بدی همچون سوختگی پوست و جوشگاه های فرورفته بد شکل خواهد شد.

لیزر موهای زائد دائمی

لیزر موهای زائد دائمی

امروزه متداول ترین و حتی پرطرفدارترین روش برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت لیزر است. نور لیزر هر چیزی که رنگش تیره ‌باشد را حرارت می دهد. به عبارتی دیگر رنگدانه ملانین موها انرژی نورانی لیزر را جذب و آن را به حرارت تبدیل می کند. حرارت موجب سوختن موی تیره‌ رنگ داخل فولیکول مو و آسیب دیدن خود فولیکول می شود. فولیکول آسیب دیده دیگر بستر مناسبی برای رشد مو نخواهد بود و رشد مو متوقف می شود.

از آنجایی که هر کدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ رشد و استراحت هستند، در یک بازه زمانی مشخص بیشتر موها در مرحله استراحت و تعداد کمی از آن‌ ها در مرحله رشد هستند. موقع انجام لیزر و در مرحله استراحت مو، نور لیزر بر آن هیچ تاثیری ندارد. از این رو برای از بین بردن تمام ‌موهای زائد هر قسمت از بدن به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. در هر جلسه فقط تعدادی از فولیکول های فعال مو سوخته می شوند و آسیب می بینند و نهایتا بعد از مدتی همه موهای زائد از بین می روند.

اگر موهای زائد شما خیلی نازک و بور است بهتر است برای از بین بردن دائمی آن ها از روش الکترولیز استفاده کنید. چرا که لیزر روی موهای ضخیم و تیره تر اثربخشی بهتری دارد.

با توضیحات داده شده تنها روش های دائمی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن الکترولیز و لیزر می باشد. بنابراین اپیلاسیون با جلبک سبز یا هر موم دیگر موجب حذف دائمی موهای زائد نمی شود. و این ادعا پایه و اساس علمی ندارد و تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

برای انجام لیزر کجا برویم؟

برای انجام لیزر موهای زائد حتما یک نزد متخصص پوست و مو باتجربه و حاذق بروید و از رفتن به سالن های زیبایی و افراد بی تجربه و مبتدی که صلاحیت کافی و تخصص لازم در مورد پوست و مو ندارند، به شدت خودداری کنید. چرا که ممکن است با یک اشتباه کوچک عوارض پوستی بدی به جای گذاشته شود.

اپیلاسیون با جلبک چیست

اپیلاسیون با جلبک چیست.

اپیلاسیون با جلبک دریایی مثل اپیلاسیون با موم است که به دلیل جدا شدن موها از ریشه رشد طبیعی موها به تعویق می افتد. در این بین جلبک سبز دریایی نقش خاصی ندارد و تنها برخی از افراد سودجو برای دریافت هزینه های بیشتر از شما، ممکن است ادعا کنند که اپیلاسیون با جلبک موجب از بین رفتن دائمی موها می شود؛ در حالی که چنین نیست.

اگر مایل هستید برای از بین بردن موقتی موهای زائد خود از اپیلاسیون با جلبک سبز استفاده کنید مارک بیوداکس می تواند انتخاب خوبی باشد.

شمع اصلاح بیوداکس حاوی عصاره جلبک سبز

شمع اصلاح بیوداکس حاوی عصاره جلبک سبز

این محصول ساخت ایران می باشد و به دلیل اینکه خاصیت لایه برداری دارد اپیلاسیون موها با این موم موجب نرمی، روشنی و شفافیت هر چه بیشتر پوست می گردد. ضد حساسیت است و برای پوست های نازک و حساس مناسب است. این موم ریشه را ضعیف و سست می کند در نتیجه رویش مجدد موها در مدت زمان طولانی تر اتفاق می افتد و از همه مهم تر موهای رشد کرده بسیار نازک و روشن تر خواهند بود.

شمع اصلاح جلبک دریایی بیوداکس توسط کاردک یا چوب بستنی برای هر نقطه ای از بدن (صورت، اطراف بینی، اطراف گوش، دست ها، شکم، پاها و …) قابل استفاده می باشد. برای جدا کردن این موم از روی پوست نیازی به پارچه نیست.

این نوع موم از ایجاد موهای زیر پوستی و خشک شدن پوست جلوگیری می کند و برای انواع پوست ها مناسب است. به خاطر اینکه چسبندگی خوبی به پوست دارد حتی موهای زائد کوتاه و غیر قابل مشاهده را نیز از ریشه جدا می کند.

تفاوت اپیلاسیون با جلبک و با موم

شاید برای تان سوال پیش آمده که تفاوت اپیلاسیون با جلبک و موم در چیست؟ در ایپلاسیون با جلبک از موم خاصی که حاوی عصاره جلبک می باشد استفاده می شود و هنگام برداشتن این موم از روی پوست نیاز به پارچه نمی باشد. در ساخت انواع موم های دیگر از ترکیبات دیگر استفاده می شود و در برخی برای کندن آن از روی پوست نیاز به پارچه می باشد. از همه مهم تر اینکه جلبک برای پوست و مو خواص بی نظیری دارد که شاید برخی موم های دیگر این خواص را نداشته باشند.

با خواص جلبک دریایی بیشتر آشنا شوید.

خواص جلبک دریایی

جلبک‌ها دارای آنزیم ‌های ضدپیری هستند که موجب تقویت، تازگی و طراوت پوست می شوند. جلبــک‌ ها ویتامین ‌ها و موادمعدنی مورد نیاز پوست را تامین می کنند که این ویتامین‌ ها پوست را درخشان و شاداب می کنند. جلبک ها رطوبت مورد نیاز پوست را تأمین می کنند و در نتیجه پوست کشیده و سفت تر می شوند. همچنین دارای آمینواسیدها هستند که خواص آنتی‌ باکتریال دارند و برای پاک کردن آرایش و عرق از بدن کاربرد دارند. وجود عصاره جلبک در این موم تحریکات پوستی بعد از اپیلاسیون را به حداقل می رساند و از بروز جوش پیشگیری می کنند.

به طور کلی جلبک سبز این گیاه دریایی انواع ویتامین ها، پروتئین و کربوهیدرات را داراست و منبع غنی ید است که خواص زیادی برای پوست دارد و می تواند موهای زائد بدن را به صورت موقت از ریشه در آورد.

مضرات اپیلاسیون با جلبک

تاکنون عوارض خاصی بعد استفاده از موم حاوی جلبک دریایی دیده نشده است. اما به هر حال اگر پوست خیلی حساسی دارید بهتر است مقدار کمی از مواد را روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید اگر پوست شما حساسیتی از خود نشان نداد یا دچار عوارض بدی نشد، با خیال راحت از آن استفاده کنید. همچنین بهتر است اپیلاسیون توسط فردی باتجربه انجام شود تا عوارضی همچون التهاب، تورم و قرمزی و جوش های پوستی به حداقل برسد.

2 دیدگاه در “اپیلاسیون با جلبک

  1. FATEMEH AHMADI گفت:

    خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون فقط یه سوال داشتم اینکه بعد از هر بار استفاده چه مدت طول میکشه تا موها دوباره رشد کنه؟

    1. Hedyeh Karimi گفت:

      خواهش میکنم ممنون از لطفتون , تقریبا 2 تا 4 هفته طول میکشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *