معرفی بهترین محصولات

انواع برس حرارتی

انواع برس حرارتی

امروزه برس حرارتی توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و به یکی پرفروش ترین محصولات آرایشی تبدیل شده است. اگر شما هم می خواهید موهای خود را صاف کنید و یا حالت دهید، پیشنهاد می کنیم یک برس حرارتی باکیفیت را خریداری کنید.

آسان ترین روش برای صاف کردن و حالت دادن به موها استفاده از برس حرارتی می باشد. چون سشوار کشیدن کار راحتی نیست و همزمان باید در یک دست سشوار و در دست دیگرتان شانه بگیرید و با پایین و بالا کردن آنها موهای تان را خشک و صاف کنید و یا حالت دهید. از طرفی دیگر اتو مو با حرارت نامتناسب ساقه موها را نازک و به ریشه مو صدمه می زند. از این رو بهترین راهکار برای خشک و صاف کردن و حالت دادن به موها استفاده از برس حرارتی می باشد.

برس حرارتی چیست ؟

برس حرارتی چیست ؟

برس حرارتی یک وسیله جدید در حوزه آرایشگری است که شکل ظاهری آن شبیه برس های معمولی است؛ با این تفاوت که دندانه های برس حرارتی داغ می شوند و به کمک آنها می توانید موها را خشک، صاف و یا حالت دار کنید. البته وزن برس حرارتی کمی بیشتر از برس های معمولی است و با برق کار می کنند. این محصول برای موهای کوتاه و بلند مناسب می باشد.

شانه حرارتی هم زمان نقش برس، سشوار و اتو را بازی می کند و شما با خرید یک محصول در واقع از دو محصول دیگر بی نیاز می شوید. از همه مهم تر اینکه برس حرارتی به دلیل اینکه سریع گرم می شود نسبت به سشوار و اتو مو سریع تر می تواند موهایتان را خشک و صاف کند.
این محصول کابردی از ساقه مو بهتر محافظت می‌ کند و در مدت زمان کمتری مو‌های شما را به حالتی که می خواهید در می آورد اینگونه در وقت شما نیز صرفه جویی می ‌شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع برس حرارتی از نظر شکل ظاهری و ساختار، اندازه و جنس صفحه برس، قابلیت یون سازی و دیگر ویژگی ها آشنا کنیم. خیلی ها این دغدغه ذهنی را دارند که برس حرارتی چی بخرم ؟ اگر قصد خرید برس حرارتی مو را دارید حتما این مقاله را بادقت مطالعه بفرمایید.

انواع برس های حرارتی

طراحی ارگونومیک

شکل ظاهری دسته برس بسیار مهم است. زیرا به راحتی می توانید برس حرارتی را دست بگیرید و بدون اینکه دستان شما خسته شوند، موهایتان را خشک و صاف کنید. به جنس دسته نیز دقت کنید تا لیز نباشد. نباید هم زیاد داغ شود وگرنه دست‌ تان حین کار می‌ سوزد.

وزن برس هرچه سبک ‌تر باشد، بهتر است. اگر اینترنتی خرید می ‌کنید حتما در قسمت مشخصات به وزن برس های حرارتی توجه کنید. اندازه برس حرارتی نیز باید متناسب با حجم موهایتان باشد.
اگر موهایی پرپشت و زیاد دارید برس های حرارتی که صفحه بزرگتری دارد را خریداری کنید.

قابلیت یون ‌سازی

قابلیت یون ‌سازی

بعضی برس‌ های حرارتی قابلیت تولید یون‌ هایی با بار منفی دارند و یون‌ های مثبتی که موجب وزشدگی موها می ‌شوند را خنثی می‌ کنند. این قابلیت موجب براقیت و درخشندگی هر چه بیشتر موها می شود اما تاثیر مستقیمی روی قیمت نیز خواهد داشت.
در ادامه خواهیم گفت چه نوع برس هایی قابلیت یون سازی را دارند.

جنس صفحه برس حرارتی

جنس صفحه برس حرارتی سه نوع می باشد:

برس حرارتی سرامیکی: برس های حرارتی از جنس سرامیک زودتر گرم می ‌شوند و به دلیل وجود صفحات سرامیکی احتمال آسیب و سوزاندن موها کمتر می شود. همچنین قابلیت یون سازی کمک می کند تا موهای شما وز و بدحالت نشوند.

برس حرارتی تورمالین: جنس صفحات در این نوع برس های حرارتی از پوشش تورمالین برخوردار است که کمترین آسیب های حرارتی را به موها وارد می کنند. این نوع برس ها نیز به دلیل فرایند یونیزاسیونی که دارند موهای شما را وز و مجعد نمی کنند.

برس حرارتی تیتانیومی: صفحات این نوع برس حرارتی از جنس تیتانیوم می باشد که خیلی سریع داغ می شوند و حرارت بالایی تولید می ‌کنند به همین دلیل هنگام کار با این برس باید خیلی محتاط بود. البته به دلیل وجود قابلیت تنظیم دما، حرارت زیاد را میتوان ‌کنترل کرد. این مدل برس حرارتی بیشتر برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها مناسب است.

برس های حرارتی با صفحات تورمالین و سرامیکی برای مصارف شخصی و خانگی انتخاب بهتری هستند. زیرا موهای شما وز نمی ‌شوند و آسیب کمتری به آنها وارد می شود.
برس هایی هستند که از هر دو تکنولوژی تورمالین و سرامیک استفاده می‌ کنند که قیمت گران تری دارند.

قابلیت تنظیم دما

قابلیت تنظیم دما

بهتر است برس حرارتی قابلیت تنظیم دما را داشته باشد. هر مویی با توجه به جنس و ضخامت خود به محدوده دمایی خاصی برای صاف شدن و یا حالت گرفتن نیاز دارد.
اگر موهای شما ضخیم و یا فر است و می خواهید آنها را صاف کنید دکمه تنظیم دما را باید روی دمای بیشتر قرار دهید. اما اگر موهای تان نازک و تقریبا صاف هستند به دمای بالا برای صاف کردن موها نیاز نیست و در دمای کمتر هم موها فورا صاف می شوند. همچنین اگر موهای تان ضعیف و مستعد آسیب هستند هنگام تنظیم دمای برس باید احتیاط کنید.

بیشینه دما

هر برس حرارتی بیشینه دمای متفاوتی دارد. شما باید با توجه به جنس و ضخامت موهای خود برس حرارتی مناسب را انتخاب کنید. اگر موهای ضخیمی دارید که به ‌راحتی صاف نمی شوند بهتر است برس حرارتی بخرید که بیشینه بالایی (دمای بالای ۲۲۰ سانتیگراد) داشته باشد. اما برای موهای نازک و متوسط بیشینه دمای پایین‌ تر هم کافی است و دمای بالا ممکن است موها را بسوزاند.

مدت‌ زمان گرم‌ شدن برس حرارتی

اکثر برس ‌های حرارتی تقریباً یک دقیقه طول می کشد تا به دمای دلخواهتان برسند. اما مدل های پیشرفته برس حرارتی در بازار موجود هستند که فقط در مدت ۱۵ ثانیه یا حتی کمتر گرم می شوند. مدت زمان گرم شدن برس تاثیری در نتیجه نهایی کار ندارد اما اگر برای رفتن به مهمانی عجله دارید خیلی مهم است که دستگاه سریع داغ شود و از آن استفاده کنید.

قابلیت خاموشی خودکار

هنگام استفاده از برس حرارتی ممکن است مسئله ای پیش بیاید مثلا کسی به شما زنگ بزند و یادتان برود که دستگاه را خاموش کنید. در این حالت اگر برس حرارتی قابلیت خاموشی اتوماتیک را داشته باشد خود به خود بعد از چند دقیقه که دستگاه بدون استفاده باشد، خاموش می شود. این مدل برس حرارتی برای آرایشگاه ها نیز مناسب می باشد.

اندازه صفحه برس حرارتی

اندازه صفحه برس حرارتی

اندازه صفحه برس می تواند پهن، متوسط و یا کوچک باشد. بسته به اندازه موهای تان یکی از اینها می تواند مناسب باشد. به عنوان مثال برس حرارتی که صفحه بزرگ و مسطحی دارد، بیشتر برای موهای بلند کارایی دارد. این برس زمان خشک و صاف کردن و یا حالت دادن به موها را کاهش می ‌دهد، چون هر بار مقدار زیادی از موها را در بر می ‌گیرد. همچنین شانه کردن با برس سایز بزرگ موجب افزایش حجم موهای شما می‌ شود. برس هایی که صفحه متوسط و کوچک دارند برای موهای کوتاه تر مناسب هستند.

برس حرارتی چرخشی

برس حرارتی چرخشی

برس چرخشی حرارتی مو شبیه استوانه و دوار گونه است و معمولا برای خشک کردن و یا حالت دار کردن موها استفاده می ‌شود. این مدل برس ها بیشتر به درد موهای بلند می‌ خورند، درحالی‌که برای موهای کوتاه برس ‌های حرارتی مسطح و صاف بهترند.

طول سیم

طول سیم بسیار مهم است. چون ممکن است فاصله پریز برق تا میز آرایش زیاد باشد و درصورت کوتاه بودن طول سیم به مشکل بربخورید و مجبور باشید هر بار از رابط استفاده کنید. هر چه طول سیم بیشتر باشد بهتر است و کار با دستگاه را نیز راحت تر می کند.

قیمت انواع برس حرارتی

قیمت انواع برس حرارتی

قیمت برس حرارتی با توجه جنس، قابلیت ها و فناوری هایی که دارد و از همه مهم تر مارک آن تعیین می شود.

مدل‌های ارزان ‌معمولا مارک های ناشناخته تری دارند. همچنین ساختارشان ساده تر است و قابلیت هایی همچون تنظیم دما، یون سازی و … را ندارند. اما مدل های گران تر معمولا مارک های مشهور و معتبری دارند و قابلیت های پیشرفته تری مانند تنظیم دما، گرم شدن سریع، طراحی ارگونومیک، نمایشگر LED و … را دارند.

انواع مارک برس حرارتی

اگر قصد خرید برس حرارتی را دارید مارک های مختلفی در بازار موجود است که برخی معروف و مشهور و برخی دیگر کمتر شناخته شده اند.

 • برس حرارتی پرومکس
 • برس حرارتی رمینگتون
 • برس حرارتی جیمی
 • برس حرارتی روزیا
 • برس حرارتی فیلیپس
 • برس حرارتی فاکر
 • برس حرارتی مک استایلر
 • برس حرارتی پرنسلی
 • و …

برس حرارتی روزیا مدل hr767

برند روزیا در زمینه تولید لوازم آرایشی برقی، یکی از برند های معتبر است و محصولات باکیفیت و با قابلیت های منحصر به فردی را تاکنون وارد بازار کرده است. برس حرارتی روزیا مدل hr767 به صورت حرفه ای و دقیق طراحی شده است.

این مدل برس حرارتی با روشن نمودن دستگاه در مدت زمانی کوتاه 90 ثانیه گرم می شود. دارای سیستم خاموشی خودکار است. هنگامی که دستگاه به مدت یک ساعت بدون استفاده روشن باشد، دستور خاموشی صادر می گردد. تکنولوژی موثری که از دستگاه محافظت می کند، طول عمر و ماندگاری آن را نیز بالا می برد.

برس حرارتی Rozia مدل HR767 دارای قابلیت یون سازی می باشد. در این سیستم با تولید یون های منفی از وز شدن موها جلوگیری کرده و در حالت دهی آنها موثر است. جنس صفحه آن از نوع سرامیک و اندازه آن پهن می باشد. بیشینه دمای آن 230 درجه سانتیگراد است و صفحه نمایشگر LCD نیز دارد.

قیمت برس حرارتی روزیا مدل hr767 باتوجه به کارایی این محصول و قابلیت هایی که دارد بسیار مناسب است.
در این مقاله انواع برس حرارتی را باتوجه به شکل ظاهری، اندازه و جنس صفحه، قابلیت یون سازی و دیگر ویژگی ها بررسی کردیم.

در آخر شما را با انواع مارک برس حرارتی آشنا کردیم و از میان آنها برس حرارتی روزیا مدل hr767 را با ویژگی های منحصر به فردش توضیح دادیم. با برس حرارتی روزیا لذت شانه کردن موها را به خود هدیه دهید.

1 دیدگاه در “انواع برس حرارتی

 1. setayesh گفت:

  سلام
  مچکرم , مقاله خیلی خوبی بود
  ولی واسم یه سوال پیش اومد که ایا برس حرارتی یا اتو مو ؟ شما کدومو پیشنهاد میدید ؟؟ ( اخه خیلیا میگن که برس حرارتی باعث اسیب زدن به موها میشه , موخوره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *