معرفی بهترین محصولات

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

موهای زائد صورت و بدن یکی از معضلات زیبایی به شمار می ‌رود و از قدیم تا به امروز روش ‌های زیادی به وجود آمده اند تا بتوانند این مشکل را حل کنند. برخی از روش هایی که روی کار آمدند از روش قبلی بهتر و اثربخشی بیشتری داشتند اما به هر حال روش های موقتی برای حذف مو هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

استفاده از تیغ و ابزارهای شیو کننده صورت و بدن و جایگزین شدن این روش ‌ها با شیوه ‌های دیگر مثل اپیلاسیون با موم باز هم نتوانسته رضایت مصرف کنندگان را به خوبی جلب کند. اما اخیراً یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد روی کار آمده است که در بین خانم ها و حتی آقایان طرفداران زیادی دارد و به دلیل مزایایش روز به روز به محبوبیت آن اضافه می شود. روش دائمی که برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت مورد اسقبال قرار گرفته، لیزر است.

در حال حاضر هیچ روش صد در صدی برای درمان کامل و دایمی موهای زائد وجود ندارد ولی از بین همه روش های رفع مو ، لیزر بهترین و موثرترین است. البته به این معنی نیست که همه موهای زائد در اثر لیزر دائمی از بین می روند؛ حتی اگر بعد از انجام لیزر هم موها مجددا رشد کنند به تعداد خیلی کم، نرم، نازک و کرکی مانند می رویند.

هزینه لیزر موهای زائد کمی گران است. از این رو خیلی ها آن را برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب نمی کنند. اما لیزر فقط در ابتدای امر برای آن هزینه می کنید ولی تا آخر عمر از شر موهای زائد خود خلاص می شوید و هزینه های خرید تیغ ژیلت، موم، وکس و سالن های اپیلاسیون از لیست شما حذف می شوند.

اثربخشی لیزر موهای زائد به عوامل متعددی بستگی دارد:

نوع مو و پوست : هر چه پوست فرد روشن تر و موهای زائد آن تیره تر باشد، احتمال موثر بودن لیزر بیشتر خواهد بود.

مدل دستگاه لیزر : نتیجه استفاده از لیزر زمانی خوب و ایده آل است که توسط بهترین دستگاه لیزر موهای زائد انجام شود. نمی ‌توان فقط یک دستگاه لیزر موهای زائد را به عنوان بهترین انتخاب و معرفی کرد. هرکدام از دستگاه ها معایب و مزایای خاص خود را دارند و برای هر فردی با رنگ پوست و مو مختلف، مناسب هستند. اما در این میان دستگاه های لیزری هستند که بهترین و بیشترین بازده را نسبت به دیگر دستگاه ها دارند.

برای اینکه از نتیجه درمان موهای زائد خود با روش لیزر بالاترین سطح رضایت را داشته باشید، حتما باید کارکرد و ویژگی های دستگاه های لیزر موهای زائد را بشناسید تا بتوانید با توجه به نوع و رنگ پوست و موی خود بهترین آنها را انتخاب کنید. در ادامه مقاله قصد داریم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن و صورت را به شما معرفی و عملکرد و مزایا آنها را نیز بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

جدیدترین، معروف ترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در بازار ایران دستگاه لیزر مو کندلا الکس سری جنتل لیزر پرو می باشد که از به روز ترین دستگاه های شرکت کاندلا هست. تمام دستگاه های لیزر کندلا از آمریکا وارد ایران می شود. این دستگاه با استفاده از فناوری فوق پیشرفته لیزر موی الکس و یَگ توانسته سرعت و دقت بالاتری نسبت به دیگر دستگاه های لیزر مو داشته باشند.

بیشتر کلینیک های تخصصی لیزر مو و مراکز زیبایی که در زمینه لیزر برای رفع موهای زائد کار می کنند از دستگاه لیزر کندلا الکس استفاده می کنند. چرا این دستگاه تا این حد محبوب است؟ این دستگاه به دلیل اینکه از روش لیزر الکساندرایت یا YAG استفاده می کند مورد توجه خیلی از کلینیک ها و مراکز زیبایی است که به دنبال درمان بیماران و حذف موهای زائد با این روش هستند و همچنین خواسته های بیماران را به خوبی در بر می گیرد و پوستی بدون مو، صاف و نرم را برای آنها به ارمغان می آورد.

دستگاه لیزر مو کندلا الکس

دستگاه لیزر مو کندلا الکس

بسیاری از افرادی که دستگاه لیزر مو کندلا را برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب کرده اند بالاترین سطح رضایت را داشته اند. چرا که این دستگاه از لحاظ کیفیت، دقت، ایمنی و سرعت در وضعیت مطلوبی قرار دارد. اگر شما هم تمایل دارید از دستگاه های لیزر موی کندلا سری جنتل پرو برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید، این مقاله را بادقت بخوانید تا با نحوه عملکرد و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

یکی از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ایران لیزر کندلا الکس یا لیزر کندلامی باشد که بیشترین استفاده را نیز دارد. این لیزر انواع پوست با مقیاس فیتزپاتریک (1-3) و انواع روشن تر پوست با مقیاس فیتزپاتریک 4 را درمان کند.

همانطور که گفتیم لیزر یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد می باشد. اما برای پوست و مو همه افراد نمی توان یک نوع لیزر مشخص را تعیین کرد و توصیه کرد فقط از این دستگاه کنید. هر کسی باید با توجه به نوع پوست و موی خود بهترین دستگاه لیزر موی زائد را انتخاب کند. البته متخصص لیزر با دیدن ویژگی های پوست و مو شما خود بهترین دستگاه را بر می گزیند.

دلایل محبوبیت دستگاه لیزر مو کندلا الکس

شرکت کندلا تحقیق و بررسی انجام داده تا دلیل محبوبیت این دستگاه را دریابد. اینها مهم ترین مواردی است که پرطرفدار بودن دستگاه های لیزر سری جنتل پرو مدل های کندلا الکس و کندلا یگ را مشخص می کند:

 • احساس امنیت و ایمنی هنگام استفاده از Candela Alex و Candela YAG
 • بازده و سرعت مناسب دستگاه کندلا الکس یا کندلا یگ
 • راحتی بیمار و نداشتن درد هنگام انجام لیزر
 • عملکرد ساده و راحتی کار با این دستگاه ها
 • رسیدن به نتیجه عالی در کمترین زمان ممکن
 • کندلا یگ بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست سبزه و تیره
 • کندلا الکس بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست روشن و سفید
 • استفاده از تکنولوژی پیشرفته و علم روز در دستگاه لیزر موی کندلا الکس و کندلا یگ
 • در یک جلسه درمان می توان نواحی زیادی از پوست را با کمک Candela Alex و Candela YAG درمان کرد.
 • ارائه خدمات پس از فروش به خریدار توسط شرکت کندلا
 • مشهور بودن و اعتبار برند در کل دنیا
 • ارائه گارانتی به خریدار توسط شرکت کندلا

دستگاه لیزر آپی ال IPLبرای مو زائد روشن

دستگاه لیزر آپی ال IPLبرای مو زائد روشن

اگر موهای زائد شما روشن است بهتر است از دستگاهی که دارای لیزر آی پی ال است، استفاده کنید. از نظر فنی IPL لیزر نیست. اما یکی از پرطرفدارترین روش های حذف موهای زائد روشن است. یکی از تفاوت های دستگاه های لیزر مو کندلا با دستگاه لیزر آی پی ال این است که دستگاه لیزر مو کندلا یک پرتوی واحد از نور با طول موج مشخص را می فرستند اماIPL طیف گسترده ای از نور را ارسال می کند. بنابراین این نور قدرت کمی دارد و اثربخشی آن نیز کمتر است. از این رو برای موهای روشن گزینه خوبی است.

لیزر IPL از نور شدید پالس استفاده می کند و برای از بین بردن موهای زائد صورت، پاها، کمر و بیکینی و موهای زیر پوستی مناسب است. نورهای هدایت شده گرما را روی فولیکول های مو متمرکز می کنند و بدون اینکه به پوست آسیب بزنند و آن را بسوزانند، موهای زائد را از بین می بردند. این روش دارای عوارض خیلی کمی همچون قرمزی، التهاب و تورم در ناحیه مورد نظر دارد، که موقتی هستند و خیلی زود برطرف می شوند.

رفع موهای زائد توسط لیزر IPL سرعت کمی دارد اما ایمن و بدون درد است. اگر موهای زائد شما روشن یا تیره است می توانید از این لیزر استفاده کنید. بعد از درمان حتی اگر موها دوباره رشد کنند، به تعداد خیلی کم، پراکنده و بسیار نازک خواهند بود. دستگاه IPL برای نواحی بزرگ بدن خیلی مناسب نیست چون دستگاه تک تک موها را به طور جداگانه درمان می کند که این کار بسیار خسته کننده و وقت گیر خواهد بود.

لیزر کندلا یگ برای پوست تیره

در حال حاضر لیزر کندلا یگ بهترین نوع لیزر برای از بین بردن مو های زائد در افرادی است رنگ پوست شان تیره تر است. طول موج های این لیزر پرتو مادون قرمز بیشتری دارد که ملانین موجود در پوست شما را نادیده می گیرند و دقیقاً به دنبال فولیکول های مو می روند.

در روش رفع موهای زائد با لیزر کندلا یگ ابتدا روی پوست لوسیون کربن برای نفوذ به فولیکول های مو زده می شود. بعد فولیکول ها طول موج لیزر ND YAG را جذب می کنند. لیزر ND YAG برای پوست برنزه نیز مناسب است و می تواند موهای زائد آن را به خوبی از بین ببرد. قسمت های مختلفی از بدن با این لیزر قابل درمان است. اما این لیزر نسبت به سایر دستگاه های لیزر مو زائد کمی درد و ناراحتی بیشتری برای بیمار ایجاد می کند.

لیزر مو روبی برای پوست روشن

لیزر مو روبی برای پوست روشن

اولین لیزری که برای از بین بردن موهای زائد روی کار آمد لیزر مو روبی بود. اما امروزه به دلیل وجود لیزرهای پیشرفته تر، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا منسوخ شده است. این لیزر میزان بالایی از جذب ملانین دارد، به همین دلیل بر روی موهای صاف و نازک نیز کار می کند. بهتر است از لیزر Ruby روی پوست های روشن استفاده شود چون روی پوست های تیره تغییر رنگ ایجاد می کند.

تأخیر بین پالس در لیزر روبی Ruby برای ایجاد راحتی بیشتر برای بیمار طراحی شده است چون هر چه پالس لیزر سریع تر باشد، درد و ناراحتی بیشتری برای بیمار به وجود می آورد. همین امر باعث شده سرعت لیزر روبی نسبت به لیزر کندلا الکس خیلی کمتر باشد. این تاخیرهای دو ثانیه ای بین پالس های روبی سبب شده از یک طرف درمان موهای زائد بسیار راحت تر و با درد کمتر انجام شود، اما سرعت کار را مخصوصا برای نواحی بزرگ بدن کاهش داده است.

از لیزر Ruby نباید برای موهای زائد پوست های تیره یا برنزه استفاده شود. چون ملانین موجود در پوست را بسیار موثر جذب می کند. برای موهای روشن و نازک انتخاب مناسبی است.

لیزر دایود Diode برای انواع رنگ پوست

لیزر دایود Diode برای انواع رنگ پوست

لیزر دایود با طیف وسیعی از طول موج ها کار می کند. اگر پوست روشن تا متوسط داشته باشید، این دستگاه بهتر عمل می کند. دستگاه لیزر مو دیود پرتویی از نور و گرما متمرکز شده را به سمت فولیکول های مو ارسال می کند و به ملانین موجود در آن ها آسیب می زند. رنگدانه مو انرژی لیزر را جذب می کند و از بین می رود و مانع از رشد مو در فولیکول های موی صدمه دیده می شود.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر دایود خیلی کم است، اما ممکن است التهاب، قرمزی و تورم به دنبال داشته باشد که موقتی هستند و خیلی زود خوب می شوند.

استفاده از دستگاه های لیزر دایود Diode برای حذف مو به چندین جلسه درمانی نیاز دارند تا موها به طور کامل از بین بروند. اما به هر حال طبق نتایج تحقیقات و بررسی ها اثربخشی لیزر دیود به اندازه لیزر کندلا الکس طولانی مدت نیست و معمولا افرادی که با این نوع لیزر موهای زائدشان را از بین می برند نباید انتظار داشته باشند که رشد مجدد موها به اندازه درمان با لیزر کندلا الکساندرایت طول بکشد.

لیزر کندلا الکس بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا

لیزر کندلا الکس بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا

موثرترین، سریع ترین و بهترین دستگاه لیزر مو زائد برای حذف موها دستگاه های لیزر موAlexandrite هستند. متداول ترین لیزر مو برای حذف موهای زائد لیزر کندلا الکس است. این لیزر قسمت های بزرگ بدن را خیلی سریع درمان می کند و برای افرادی که پوست روشن تر تا سبزه دارند موثر است. برای از بین بردن موهای نواحی بزرگ مثل پاها و کمر، لیزر کندلا الکساندرایت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است.

لیزر کندلا الکساندرایت به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2019 شناخته شده است و سرعت بالایی دارد و بدون درد است. ملانین موجود در فولیکول های مو نور لیزر کندلا الکساندرایت را خیلی خوب جذب می کنند. به دلیل اینکه پالس های لیزر بسیار سریع هستند سیستم خنک کننده ای درون آن تعبیه شده است.

رفع موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت اغلب نتایج دائمی و خوبی را به همراه دارد. حتی با از رشد مجدد موها در طولانی مدت بعد از تکمیل دوره درمان با  لیزر Alexandrite تعداد موها و ضخامت شان خیلی خیلی کاهش می یابد.

مزایای دستگاه لیزر کندلا الکس نسبت به دستگاه آی پی ال

مزایای دستگاه لیزر کندلا الکس نسبت به دستگاه آی پی ال

 • با خیال آسوده می توان از لیزر کندلا الکس روی انواع پوست تیپ اول تا سوم استفاده کرد.
 • درمان با لیزر کندلا الکس به جلسات کمتری نیاز دارد و احتمال آسیب به پوست در آن بسیار کم است.
 • لیزر CANDELA ALEXANDRITE روی رنگدانه در پایه ریشه مو تمرکز می کند و سریع آن را گرم و فولیکول مو را از بین می برد.
 • به دلیل اینکه شدت، مدت پالس و لکه لیزر کندل الکساندرایت دقیقاً کنترل شده است، احتمال صدمه دیدن پوست خیلی کم است.
 • بیرون کشیدن مو در دستگاه لیزر IPL به فلاش دوربین شبیه است که با استفاده از دامنه گسترده تری از طول موج ها، نور را از هر راهی عبور می دهد. اینگونه ممکن است روی پوست های اطراف بیشتر از خود فولیکول مو اثر بگذارد. در نتیجه احتمال آسیب دیدن پوست بیشتر می شود.
 • در لیزر کندلا الکس همه انرژی لیزر متمرکز شده و در یک جهت حرکت می کند و فقط به سمت فولیکول مو هدایت می شود.
 • دستگاه های لیزر مو کندلا بسیار پیشرفته تر هستند و کار با آنها راحت تر و سریع تر است.
 • دستگاه لیزر آی پی ال به دلیل اینکه سرعت پایینی دارد برای قسمت های بزرگ بدن باید تعداد جلسات بیشتری را در طول دوره درمان طی کرد.
 • هزینه لیزر IPL در کوتاه مدت کمتر است اما به دلیل تعداد جلسات بیشتر و طولانی تر شدن روند درمان  لیزر کندلا الکس مقرون به صرفه تر است.
 • دستگاه لیزر IPL به دلیل اینکه گرمای ساطع شده از دستگاه خیلی زیاد است مخصوصاً برای تیپ های پوستی سوم تا ششم، احتمال تغییر رنگدانه پوست بسیار بیشتر است.

مزایای بهترین دستگاه لیزر مو، لیزر کندلا الکس نسبت به لیزر دیود

مزایای بهترین دستگاه لیزر مو لیزر کندلا الکس نسبت به لیزر دیود

 • دستگاه کندلا الکس با استفاده از لیزر الکساندرایت Alexandrite در طول موج 755 نانومتر تولید می شود.
 • لیزر کندلا جنتل الکساندرایت در حذف موهای ریز و نازک اثربخشی و نتیجه بهتری نسبت به لیزرهای دیود دارد.
 • جذب ملانین در این روش از دیگر دستگاه ها همچون لیزرهای دیود بیشتر است. ملانین، انرژی لیزر کندلا الکس  را جذب می کند و خیلی موثر فولیکول های مو را تخریب می کند.
 • ایمنی لیزر کاندلا بیشتر از لیزر دیود می باشد و بدون هیچ گونه آسیب به پوست بهترین نتیجه را به دنبال دارد.
 • برای کاهش درد و تسکین آن لیزر Candela Gentlelase یک سیستم خنک کننده پوست دارد. همچنین اسپری خنک کننده کریوژن یکی از موثرترین روش ها برای کاهش درد ناشی از لیزر کردن است که در لیزرهای کندلا الکس نسبت به لیزر های دایودی به خوبی مورد استفاده قرار گرفته تا فرد کمترین سوزش و درد را تجربه کند.
 • همه این مزایا دست به دست هم داده تا  لیزر کندلا الکس به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد شناخته شود.

1 دیدگاه در “بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

 1. کارین سهندی گفت:

  چند ماهه لیزر مو انجام میدم اسم دستگاهمو نمیدونستم اینجا فهمیدم اسمش دستگاه لیزر مو کندلا الکس. هههه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *