آرایش و مراقبت از مو

انواع دستگاه فر مو

انواع دستگاه فرکننده مو

انواع دستگاه فر مو: زیبایی مو برای همه افراد مخصوصا خانم ها اهمیت ویژه ای دارد. هر کسی دوست دارد گاهی اوقات مدل موهای خود را تغییر دهد و ظاهر خود را از یکنواختی و تکراری بودن در آورد.

خانمی که مدل موهایش فر و حالت دار است دوست دارد موهای خود را با روش ها و ابزارهای مختلف صاف و لخت کند یا خانمی که موهایش صاف است گاهی دلش می خواهد موهای خود را فر و حالت دار کند.

آیا شما هم جزء افراردی هستید که زیبایی موهای تان اهمیت زیادی دارد و دوست دارید در خانه به راحتی موهای خود را حالت دار و فر کنید.

اگر قصد خرید فر کننده مو دارید، می خواهید در منزل آرایشگر خود باشید و موهایی جذاب و شگفت انگیز برای خود درست کنید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع دستگاه فر مو آشنا کنیم.

فر کننده مو دستگاهی است که با کمک آن می توانید حالت های مختلف مو را برای خود درست کنید. برای حالت دار و فر کردن موها روش ها و ابزارهای گوناگونی در بازار وجود دارد.

انواع مدل های دستگاه فر مو با مارک های مختلفی وجود دارد که ممکن است شما را هنگام خرید سردرگم کرده باشد.

انواع دستگاه فر کننده مو

بهتر است انواع دستگاه فر کننده مو را بشناسید تا بتوانید وسیله ای متناسب با نیاز خود را خریداری کنید و از خرید خود پشیمان نشوید.

انواع دستگاه فر کننده مو شامل:

  • فر کننده مو مخروطی
  • فر کننده مو استوانه ای یا لوله‌ای
  • فر کننده مو مرواریدی
  • دستگاه اتو موج
  • دستگاه فر مو برقی اتوماتیک
  • اتو مو

دستگاه فر مو مخروطی

برای فر کردن مو یک مدل پرطرفدار و معروف وجود دارد به نام دستگاه فر مو کله قندی ، مخروطی  یا عربی که این مدل فر کننده مو ها را به شکل S  در می آورد.

البته مدل فر مو به 2 چیز بستگی دارد. اول اینکه اندازه دسته موهایی که انتخاب می کنید تا به دور لوله دستگاه بپیچید چقدر است.

هر چه دسته موها نازک تر باشد فر مو ریزتر خواهد بود. دوم اینکه مو را با چه حالت هایی به دور لوله دستگاه بپیچید.

دستگاه فر مو مخروطی

دستگاه فر لوله ای یا استوانه ای

اگر دوست دارید موهای تان فر طبیعی، ملایم و یکدست داشته باشد، دستگاه فر مو لوله ای گزینه خوبی است.

دستگاه فر مو لوله ای هم مثل فر کننده مو مخروطی بسیار پرطرفدار می باشد و استفاده از آن رایج است. فر کننده لوله ای در اندازه های مختلفی در بازار موجود است که اندازه فر مو به اندازه قطر لوله بستگی دارد.

دستگاه فر لوله ای یا استوانه ای

فر ریز مو

اگر می خواهید موهای تان کاملاً فرفری و اندازه فر ها ریز باشد پیشنهاد می کنیم فر کننده مو لوله ای با قطر 1.5 سانتی متر و کمتر از آن را خریداری کنید. این مدل فر کننده بیشتر برای افرادی که موهای کوتاه دارند مناسب است.

فر متوسط مو

برای ایجاد فرهای متوسط که نه خیلی ریز هستند و نه خیلی درشت باید دستگاه فر کننده مو لوله ای با قطر تقریبا 3 سانتی متر بخرید. این مدل فر مو برای موهایی با اندازه متوسط که نه خیلی کوتاه اند و نه خیلی بلند، مناسب می باشد.

فر درشت مو

برای ایجاد فرهای درشت و حجم دار فر کننده مو استوانه ای با قطر لوله 3.5 سانتی متر را بخرید. این مدل فر کننده مو بیشتر برای افرادی که موهای بلند و کم پشت دارند مناسب است.

انواع دستگاه فر مو

فر پُر

برای ایجاد فرهای پر ، قطر فر مو لوله ای باید تا 2.5 سانتی متر باشد. این مدل فر کننده ها بیشتر برای موهای کوتاه مناسب است.

فر بسیار ملایم و کم

برای ایجاد فر های کم و بسیار ملایم قطر فر مو استوانه ای باید تا 4.5 سانتی متر باشد. این مدل فر کننده مو برای موهای بسیار بلند مناسب است.

دستگاه فر کننده مو برقی اتوماتیک

یکی دیگر انواع دستگاه فر مو ، دستگاه فر کننده مو برقی اتوماتیک است. این دستگاه جدیدترین نوع فر کننده می باشد و کار با آن سریع و ساده است. ابتدا یک دسته از موها را داخل دستگاه در محل مشخص شده قرار دهید و دکمه را بزنید.

مو به داخل دستگاه کشیده می شود و به دور میله ها می پیچد. بعد به کمک حرارت موها داغ و به شکل فر مارپیچ خارج می شوند.

دستگاه فر مو اتو موج

دستگاه فر مو اتو موج

اتو موج ها به انبر مو نیز معروف هستند و همانطور که در تصاویر می بینید به دو صورت وجود دارند. برای فرکردن با اتو موج می بایست موها را بین صفحات لوله‌ ای قرار دهید.

این دستگاه موها را به حالت مارپیچ در می ‌آورد. عملکرد فر مو اتو موج شبیه دستگاه فر کننده میله ‌ای است اما سرعت عمل آن بالاتر است و می توانید در مدت زمان کوتاه تری موها را به حالت فر و مارپیچ در آورید.

دستگاه فر مو اتو موج

دستگاه فر مو مرواریدی

یکی دیگر انواع دستگاه فر کردن مو ، فر کننده مو مرواریدی می باشد که شکل ظاهری آن با بقیه دستگاه های فر کننده تفاوت دارد.

این موپیچ ها بر روی سطح میله خود برجستگی هایی به شکل توپ قرار دارد که به کمک آنها می توانید به موهای تان، فر های زیبا و خوش حالت S بدهید. این مدل فر کننده برای موهای بلند عالی است.
انواع دستگاه فر مو

اتو مو

دستگاه اتو مو اصولا برای صاف کردن موها کاربرد دارد اما می توان با آن فرهای متوسط و درشت نیز ایجاد کرد. فقط باید روش آن را بلد باشید.

یک روش آن این است که مو را بین صفحات اتو قرار دهید، دستگاه را یک دور کامل بپیچانید و بعد تا انتهای مو بکشید. خواهید دید موهای شما حالت دار و فر شده اند.

در این مقاله با انواع دستگاه فر مو آشنا شدید امیدواریم که برایتان مفید و کامل بوده باشد.

انواع دستگاه فر مو

1 دیدگاه در “انواع دستگاه فر مو

  1. کیمیا صالحزاده گفت:

    من علاقه دارم به فر ریز و از سایت شما هم یه فرکننده خریدم، خیلی هم ازش راضی هستم. ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *