آرایش و مراقبت از مو

کارهایی که باید قبل از اتو کشیدن مو انجام دهیم

کارهایی که باید قبل از اتو کشیدن مو انجام دهیم

قبل از اتو  کشیدن مو چی بزنیم و چه کارهایی را انجام دهیم؟ یکی از وسایل پرکاربرد و مفید برای صاف کردن و حالت دادن به موها اتو مو است. اتو مو جزء وسایلی است که بیشتر خانم ‌ها مایلند آن را خریداری و استفاده کنند. از این رو بهتر است نکات مهم در اتو کشیدن مو را فرا گرفت تا بتوان بهترین نتیجه را از آن گرفت. اگر سلامت و زیبایی موهای تان برای شما اهمیت دارد به این چند نکته مهم قبل از اتو کشیدن مو توجه کنید.

قبل از اتو کشیدن مو چی بزنیم و چیکار کنیم؟

قبل از اتو کشیدن مو چی بزنیم و چیکار کنیم؟

هنگام اتو کشیدن سایز اتو مو مهم است

اتوی مو در سایزهای گوناگونی در بازار وجود دارد که هر کدام برای موهای خاصی کاربرد دارد. با توجه به جنس مو و کوتاه یا بلند بودن آن، باید بهترین سایز را انتخاب کرد.

 • اتو مو ۱٫۵سانتی سایز کوچک برای موهای بسیار کوتاه و صاف کردن چتری‌ها
 • اتو موی ۲٫۵ سانتی مناسب موهای کوتاه و نازک
 • اتو مو 3 سانتی مناسب موهای بلند و موهایی که یک کم ضخیم هستند
 • اتو موی ۳٫۵ سانتی برای اتو کشیدن مو‌های بلند، ضخیم و پرپشت
 • اتو موی 5 سانتی برای بسیار بلند ، ضخیم و زبر

جنس صفحات اتو مو هنگام اتو کشیدن مهم است

جنس صفحات اتو مو هنگام اتو کشیدن مهم استبرای مصارف خانگی بهتر است صفحات اتو مو جنس سرامیک داشته باشند تا حرارت به طور یکسان پخش شوند و موها آسیب کمتری ببینند. اتو موی تیتانیومی خیلی سریع‌ تر از اتو موهای سرامیکی داغ می ‌شوند و گرما را منتقل می‌ کنند. به همین دلیل بیشتر برای آرایشگاه ها مناسب هستند.

قبل از اتو کشیدن مو حتما موهای تان را بشویید

قبل از اتو کشیدن مو حتما موهای تان را بشوییدهنگام استفاده از اتو مو نباید موها چرب و کثیف باشند. بهتر است در حمام از شامپوها و نرم ‌کننده ‌های مناسب استفاده کنید تا موهایی نرم تر و بدون وز داشته باشید.

قبل از اتو کشیدن مو را خشک کنید

قبل از اتو کشیدن مو را خشک کنیدقبل از اتو کشیدن مو ها را خشک نمایید. هیچگاه موهای خیس را که از آن آب می چکد، اتو نکنید. ابتدا با سشوار یا یک حوله نرم ( حوله میکروفایبر ) موها را کاملا خشک کنید بعد از اتو مو استفاده کنید.

قبل از اتو کشیدن موها را شانه کنید

قبل از اتو کشیدن موها را شانه کنیدقبل از استفاده از اتو مو موهای تان را خوب شانه کنید تا گره های آن باز شود. در غیر این صورت موهای شما به درستی صاف نمی شوند و امکان وز شدن آنها وجود دارد.

موهای خود را دسته بندی کنید.

قبل از اتو کشیدن مو بهتر است موهای خود را به دسته های مختلف تقسیم کنید. هر چقدر موها پرپشت و ضخیم تر باشد تعداد دسته ها بیشتر می شود. دسته ‌های خیلی نازک یا خیلی ضخیم از موها جدا نکنید. اگر دسته ‌ها بزرگ باشند، حرارت به لایه‌ های زیری مو نمی‌ رسد و خوب صاف نمی ‌شوند. همچنین اگر دسته ‌های مو نازک باشند موجب می شود حرارت زیادی به موها وارد شود. اگر موهای تان خیلی فر و وز است برای اتو کشیدن دسته های مو را باریک و نازک بردارید.

به طور کلی دسته‌ ها نباید بیشتر از ۵ سانتیمتر ضخامت داشته باشند و بهتر است هر دسته مو ترجیحاً 3-4 سانت باشد.

از اتو کشیدن موهای عقب شروع کنید.

هنگامی که می خواهید کار خود را شروع کنید بهتر است ابتدا موهای عقب یا پشت سر را اتو بکشید و بعد موهای دو طرف گوش و در نهایت به موهای بالا سر و جلو برسید.

از اتو کشیدن موهای عقب شروع کنید.

درجه حرارت اتو مو را با توجه به جنس و مدل مو تنظیم کنید.

درجه حرارت اتو مو به موهای شما بستگی دارد. اگر موهای ضخیم، وز و فر دارید باید درجه حرارت بیشتر باشد و برای موهای نازک، شکننده و تقریبا صاف درجه حرارت دستگاه کم باشد تا از سوختن موها جلوگیری شود.

 • درجه حرارت اتو مو برای موهای نازک یا رنگ شده بین ۱۶۵ تا ۱۷۵ درجه سانتیگراد
 • موهای نرمال کمتر از ۱۹۵ درجه سانتیگراد
 • موهای فر ، وز و ضخیم تقریبا ۲۱۰ درجه سانتیگراد

اتو کشیدن مو را از نزدیک ریشه مو شروع نکنید.

اتو مو با ریشه مو حداقل یکی دو سانتی فاصله داشته باشد چرا که اتو کشیدن مو از ریشه و نزدیک پوست سر موجب آسیب به موها و ریزش آنها می شود.

اسپری و سرم مو قبل از اتو کشیدن مو بزنید

اسپری و سرم مو قبل از اتو کشیدن مو بزنیدقبل از اتو کشیدن مو چی بزنیم تا از آسیب موها جلوگیری شود؟ محصولات محافظ مو قبل از اتو همچون اسپری ، سرم و کرم مو گزینه خوبی هستند و استفاده از کرم یا اسپری محافظ مو مخصوصا برای موهای رنگ و دکلره شده، شدیداً توصیه می شود تا آسيب موها کمتر شود. یک از این محصولات را خریداری و قبل از اتو کشیدن مو به کف دست های تان بمالید و بعد به همه جای موهای تان بزنید تا از سوختن موها در برابر حرارت جلوگیری کند.

موهای تان را در حالت کشیده اتو کنید

موهای تان را در حالت کشیده اتو کنیدموقع اتو کردن مو ، لایه ای که جدا کردید، بین دو صفحه اتو مو قرار دهید. دستگاه را از سمت ریشه به نوک مو محکم بکشید البته نه خیلی محکم. این کار سبب می‌شود با یک بار اتو کشیدن موهای شما صاف شود و نیاز نیست چند بار یک لایه از مو را اتو کنید.

اگر می ‌خواهید موهایی صاف و پر حجم داشته باشید، موهای بالای سر را به طرف بالا اتو کنید. هنگامی که می ‌خواهید اتو را از سمت ریشه به نوک موها بکشید، موها را به طرف سقف و بالای سر خود نگه دارید و اتو مو را به سمت بالا بکشید.

همزمان با اتو کشیدن موهای تان را شانه بزنید

همزمان با اتو کشیدن موهای تان را شانه بزنیدبرای موهای وز و فر بهتر است همراه با اتو کشیدن یک برس در دست دیگرتان بگیرید و بلافاصله بعد از شانه زنی ، اتوکشی مو انجام شود. یعنی شانه را زیر اتو مو قرار دهید و آنها را هم‌زمان با هم جلو ببرید. همچنین اگر موهای شما خیلی بلند یا پرپشت است، هنگام اتو کشیدن مو با کمک شانه آنها را صاف نگه دارید تا اتو کشیدن موها راحت تر شود.

عمل اتو کشیدن آرام باشد.

وقتی لایه مو را بین دستگاه گذاشتید آرام حرکت کنید. چرا که حرکات سریع سبب می شود موها به خوبی صاف نشوند و یا بد حالت شوند.

اسپری بعد از اتو مو بزنید.

یکی از سوالات رایج این است که قبل از اتو کشیدن و بعد ازاتو کشیدن چی بزنیم؟ بعد از اتو کشیدن مو ، برای درخشندگی بیشتر ، کاهش وز و حفظ حالت موها بهتر است واکس مو ، کرم ، اسپری یا سرم به موها بزنید. استفاده از روغن‌ های طبیعی مثل روغن آرگان بعد از اتو کشیدن مو بسیار خوب است، اما هرگز قبل از اتو کشیدن مو از این روغن ‌ها استفاده نکنید.

صفحات اتو مو را تمیز کنید.

هربار که از اتو مو استفاده می کنید صفحات آن را با آب و الکل تمیز کنید. گرد و غبار، موادی که به موهای خود قبل از اتو کشیدن زدید مثل واکس ، کرم و اسپری مو می تواند باعث کثیف شدن صفحات اتو مو شود. در نتیجه با استفاده مجدد از اتو مو این آلودگی ها توسط حرارت صفحات آن به موهای شما می چسبد و باعث آسیب و سوختگی بیشتر موهای تان می شود.

 صفحات اتو مو را تمیز کنید.

سوالات متداول


برای اسپری قبل از اتو مو می توان به اسپری دو فاز مارال، اسپری محافظ لاکمه، اسپری نلی، اسپری دوفاز بیول و اسپری دوفاز آبی کریستال اشاره کرد.ابتدا موها را با شامپو و نرم کننده شسته و خشک کنید. سپس اسپری یا ماسک محافظ مو بزنید. موها را به دسته های کوچک تقسیم کرده و آن ها را با حوصله اتو کنید.برای مصارف خانگی اتو مو سرامیکی و برای آرایشگاهها اتو موی تیتانیومی مناسب تر است. اگر موهای کوتاهی دارید اتو مو با صفحات باریک و برای موهای بلند اتو مو با صفحات پهن استفاده کنید. اتو مو متوسط تقریبا برای هر اندازه مویی کاربرد دارد.
همچنین بهتر است اتو مو دارای قابلیت های فناوری تولید یون، صفحه نمایشگر، گستره دمایی، حسگر دما، کار با بخار آب و سیم چرخان بلند باشد
..اگر موهای خیلی وز و فری دارید هر دسته مو را 2-3 مرتبه اتو بکشید. از پشت سر شروع کنید. فقط حواستان باشد اتو را خیلی به پوست سر نزدیک نکنید. اتو را از بالا به پایین روی موها کشیده و تا انتها ادامه دهید. این عمل را آنقدر تکرار کنید تا موها کاملا صاف شوند. البته اتو را مدت طولانی روی یک دسته مو نگه ندارید تا آسیبی به موها وارد نشود..برای اینکه موها وز نشوند و نرمی و براقیت پیدا کنند بعد از اتو کشیدن روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن بادام و روغن زیتون را امتحان کنید..


2 دیدگاه در “کارهایی که باید قبل از اتو کشیدن مو انجام دهیم

 1. سوگند یونسی گفت:

  اگه جنس صفحات سرامیکی باشه، درجه اتو مو رو با توجه به ضخامت مو ها تنظیم کنیم و هفته ای 3 بار بیشتر مو هامونو اتو کنیم به نظر من دیگه مو هامون آسیب نمیبینه. بعد از حمام هم روغن نارگیل خیلی خوبه برای مو هامون.

  1. افرا گفت:

   👍👍👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *